Odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych w Mielcu. Kilka medali dla Stalowej Woli

Damian Wiśniewski
Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli
W sobotę 19. stycznia w Mielcu odbyły się Halowe Mistrzostwa województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych. Udział wzięli w nim między innymi zawodnicy Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola. Zakończyli oni zawody z dorobkiem pięciu miejsc na podium.

Rywalizowano w następujących dyscyplinach i dystansach. Kobiety: biegi na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, 60 m przez płotki; skoki w dal, wzwyż, trójskok oraz chód na 2 i 3 km. Mężczyźni: biegi na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, 60 m przez płotki; skoki w dal, wzwyż, trójskok oraz chód na 3 km.

Zawodnicy z klubu stalowowolskiego startowali w kilku konkurencjach. W biegu na 60 metrów kobiet z wynikiem 8.10 drugie miejsce zajęła Judyta Zwolińska, a Małgorzata Osiecka (8.32) piąte.

Jeszcze lepiej pokazały się panie w wyścigu na 300 metrów. Tam Judyta Zwolińska była już najlepsza z czasem 47.21. Tuż za jej plecami znalazła się Wanessa Krzyżewska (47.26), a czwarte miejsce zajęła Nikola Jędruszko, również reprezentująca Victorię.

W biegu na 600 metrów najlepiej ze Stalowej Woli zaprezentowała się czwarta Martyna Rębisz (1:55.69) z klubu MKL Sparta Stalowa Wola. W skoku w dal (2005 i młodsze) trzecią lokatę zajęła Natalia Cygan (4.15) z Victorii.

Ostatni medal jako kobieta dla ekipy ze Stalowej Woli zdobyła Karolina Kowal, zajmując drugie miejsce w chodzie na 3000 metrów (18:54.02).

U mężczyzn w biegu na 60 metrów siódme miejsce zajął Michał Motyka (czas 7.74). Na 300 metrów, z czasem 46.44, ten sam zawodnik zajął piątą lokatę.

Jedyny medal zdobyty dla Victorii przez mężczyznę stał się łupem Patryk Tylus, który zajął drugie miejsce w skoku wzwyż. Wynik, jaki udało mu się osiągnąć to 1.70 metra.

Klasyfikację medalową całej imprez wygrała CWKS Resovia Rzeszów z 18 medalami (6 złotych, 7 srebrnych, 5 brązowych), drugi był LKS Stal Mielec z trzynastoma medalami (6, 4, 4), trzeci ULKS Technik Trzcinica z trzema krążkami (same złote). KKS Victoria Stalowa Wola w tej klasyfikacji była piąta.