Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Orszak Trzech Króli 2024 i koncert kolęd i pastorałek zespołu „Mała Armia Janosika” w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Orszak przeszedł ulicą Rozwadowską i Alejami Jana Pawła II do bazyliki konkatedralnej Matki Bożej Królowej Polski
Orszak przeszedł ulicą Rozwadowską i Alejami Jana Pawła II do bazyliki konkatedralnej Matki Bożej Królowej Polski Zdzisław Surowaniec
W deszczu i chłodzie, ale ze śpiewanymi kolędami, przeszedł przez Stalową Wolę Orszak Trzech Króli w święto Objawienia Pańskiego.

Orszak Trzech Króli w Stalowej Woli

Początek orszaku miał miejsce w kościele Matki Bożej Szkaplerznej. Stamtąd po Mszy świętej orszak przeszedł ulicą Rozwadowską i Alejami Jana Pawła II do bazyliki konkatedralnej Matki Bożej Królowej Polski. Przed wejściem do świątyni była stajenka ze Świętą Rodziną, gdzie Trzech Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary.

Po dotarciu orszaku do celu prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj zaprosili na jedyny w swoim rodzaju koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Mała Armia Janosika”. Przybył na niego biskup senior Edward Frankowski.

Stalowa Wola była jedynym miastem na Podkarpaciu, gdzie odbył się koncert Zespołu „Mała Armia Janosika” podczas zimowej trasy koncertowej. Koncert był transmitowany na żywo w Telewizji TRWAM. Świątynia wypełniła się szczelnie publicznością. Ścisk był taki, że nie można było wejść do kościoła, nie mówiąc o przemieszczaniu się i robieniu zdjęć.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Zespół Mała Armia Janosika

Zespół Mała Armia Janosika to kapela góralska, zespół folklorystyczny czy też grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiąca wyjść poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – producent, skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku w Rabie Wyżnej utworzył sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich.

Mała Armia Janosika obecnie liczy 220 osób w wieku od 3 do 70 lat. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów, rozwijają muzyczne aspiracje w klasach skrzypiec, basów, akordeonu oraz warsztatu wokalnego. W swoim dorobku mają wiele koncertów oraz wideoklipów, w których między innymi wzięli udział zaproszeni Cezary i Katarzyna Żakowie oraz Piotr Cyrwus.

W sieci oglądalność „Małej Armii Janosika” przekroczyła już 250 mln i nadal rośnie. Zespół w ciągu roku cyklicznie wyrusza w trasy koncertowe występując na terenie całej Polski. Na swoim koncie ma już zagranych ponad 100 koncertów o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim oraz patriotycznym.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie