Osłabieni brakiem trzech "kartkowiczów" piłkarze Siarki przegrali wyjazdowy mecz z Avią Świdnik

/PISZ/
SwidnikFot. Marcin Radzimowski Piłkarze Avii Świdnik (w niebieskich koszulkach) pokonali w meczu rozegranym awansem drużynę Siarki Tarnobrzeg (z piłką Jacek Kuranty). Marcin Radzimowski
W meczu rozegranym awansem III ligi piłkarskiej Avia Świdnik pokonała Siarkę Tarnobrzeg 2:1 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobyli: Damian Iracki w 42 i Andrzej Danielak w 77 min., dla Siarki piotr Mazurkiewicz w 55 min.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg na mecz do Świdnika pojechali autokarem bez klimatyzacji, a na zewnątrz temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza. Po takim "komforcie" nim się ocknęli już przegrywali.
W Siarce za kartki nie zagrali: Witold Jakubiec, Jakub Kwieciński i Jacek Rożek. Zadebiutowali natomiast Sebastian Ozimek i Jakub Mażysz, a Dawid Witko zagrał pierwszy raz w podstawowym składzie.

W pierwszej połowie bramkarz Siarki Łukasz Ćwiczak popisywał się udanymi interwencjami w beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach. Uchronił nasz zespół od pogromu. Po przerwie to "Siarkowcy" mogli strzelić kilka goli. Wynik tuż przed przerwą otworzył Damian Iracki, który zdobył gola po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego. Swoją cegiełkę do tego trafienia dołożył jednak Andrzej Danielak, który zmylił bramkarza rywali.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze, ale seryjnie marnowali dogodne okazje. Po przerwie zawody były już bardziej wyrównane i zasłużenie Siarka doprowadziła do remisu. W 52 minucie. Piotr Mazurkiewicz dopadł do piłki tuż przy linii końcowej i praktycznie z zerowego kąta trafił do siatki. Zwycięstwo świdniczanom zapewnił Danielak, który po asyście młodego Mateusza Kasprzaka ustalił rezultat efektownym "szczupakiem".

Szerzej w czwartkowym papierowym wydaniu Echa Dnia.