Otwarcie Suntago Wodny Świat! Tak wygląda w środku. Park of Poland: cennik, baseny, strefa dla dzieci, zjeżdżalnie, sauny, dojazd [ZDJĘCIA]

RED

Wideo

Zobacz galerię (59 zdjęć)
Suntago Wodny Świat to część ogromnego projektu Park of Poland. To największy park wodny w Polsce i Europie. Suntago Wodny Świat powstał we Wręczy pomiędzy Łodzią a Warszawą. Atutem tego miejsca jest więc bardzo dogodny dojazd. Oprócz najdłuższej zjeżdżalni w Europie, jest tu także wioska zbudowana z bungalowów i prawdziwe palmy. W drugim etapie Park of Poland ma powstać luksusowa baza hotelowa. Pierwotnie otwarcie Suntago Wodny Świat planowano na koniec 2019 roku. Jednak termin został nieco przesunięty. Oficjalne już informacje mówią, że otwarcie Suntago Wodny Świat 20 lutego 2020 roku! Park of Poland to strefa dla dzieci, czyli wodna dżungla, a także zjeżdżalnie, baseny, sauny. Zobacz jak dojechać do Suntago Wodny Świat, a także jak znaleźć tam pracę, bo cały czas trwa nabór. Sprawdź cennik biletów. Aktualizacja 19.02.2020 r.: Po raz pierwszy gotowy Suntago Wodny Świat można było zobaczyć na uroczystym otwarciu 18 lutego. Goście odwiedzą Park of Poland już w czwartek, 20 lutego!

Suntago Wodny Świat jest największym zadaszonym parkiem wodnym nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Suntago Wodny Świat: kiedy otwarcie?

Pierwotnie otwarcie Suntago Wodny Świat zaplanowano na koniec 2019 roku. To się jednak nie udało. Ostatecznie oficjalne otwarcie Park of Poland dla wszystkich klientów w czwartek, 20 lutego. Jednak już dwa dni wcześniej można było zobaczyć jak wygląda Suntago Wodny Świat. Wszystko w czasie uroczystego otwarcia z zaproszonymi gośćmi.

Suntago Wodny Świat: gdzie jest?

Największy park wodny w Polsce i w Europie zlokalizowany jest w miejscowości Wręcza w gminie Mszczonów. Oddalone są o około 60 kilometrów od Warszawy, pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8.

Czytaj też: Baseny w Poznaniu i okolicach: Sprawdź cennik i godziny otwarcia pływalni w wakacje [POZNAŃ, SUCHY LAS, TARNOWO PODGÓRNE, CZERWONAK]

Park of Poland: gdzie nocować?

Suntago Wodny Świat to element większego projektu Park of Poland. Oprócz parku wodnego pojawią się: kompleks domków typu bungalow, hotele, centrum konferencyjno-handlowe, parki tematyczne, biurowce i apartamentowce. Jednak powstanie parku wodnego Suntago Wodny Świat i osiedla domków bungalow to pierwsza część inwestycji, z której korzystać będzie można najszybciej, bo już od 20 lutego 2020 r. Drugim etapem powstania Park of Poland, będzie oddanie do użytku czterogwiazdkowego hotelu. Ten ma być gotowy do końca 2020 roku.

Suntago Wodny Świat - atrakcje

Suntago Wodny Świat jest największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Na jego terenie znajdują się trzy strefy tematyczne - Jamango Wodna Dżungla, Relax Suntago oraz Saunaria Suntago. Pierwsza strefa jest oczywiście przeznaczona do wodnych szaleństw. Goście Suntago Wodnego Świata znajdą tam 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 kilometrów i najdłuższą, krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów.

Dodatkowo w Jamango Wodna Dżungla znajdziemy też rzekę przygód o łącznej długości 150 metrów, symulator do nauki surfingu czy 820 mkw basenu z falą. Szczególnie ciekawy jest sprzęt służący do surfowania - Suntago Wodny Świat będzie miało 5-letnią gwarancję, że w promieniu 200 km nie pojawi się taki sam.

Jednego dnia Suntago Wodny Świat będzie mogło odwiedzić 15 tysięcy gości. Przygotowano dla nich 8 tysięcy szafek. W strefie Saunaria Suntago skorzystają oni z ponad 10 różnego rodzaju saun.

Całkowita powierzchnia basenów wynosi 3,5 tys. mkw. Dodatkowo największy basen kryty będzie ma powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych.

Sprawdź: Karta Dużej Rodziny KDR: zniżki, ulgi, wniosek. Karta Dużej Rodziny - lista partnerów programu. KDR dla seniorów - jak wyrobić?

Łączna powierzchnia budowlana obiektu wynosi 70 tys. mkw, a sama działka na której powstaje Suntago Wodny Świat ma 20 hektarów. Do obiektu będzie przylegał ogród o powierzchni 20 tys. mkw. Przy basenach skorzystamy z sześciu restauracji i pięciu barów. Wartość inwestycji wynosi 150 mln euro.

Oprócz basenów, saun czy zjeżdżalni szczególną atrakcją Suntago Wodnego Świata mogą być... palmy. A konkretnie blisko 700 prawdziwych palm z Malezji, Kostaryki i Florydy. Pierwsze z nich dotarły już na miejsce - najwyższe mają nawet 12 metrów. Aklimatyzację przechodziły w holenderskim Rotterdamie, skąd w klimatyzowanych kontenerach są przewożone na teren Suntago Wodny Świat. Ich sadzenie trwa blisko miesiąc.

Suntago Wodny Świat - ceny biletów

Mimo że otwarcie największego parku wodnego w Polsce i Europie jest zaplanowane na 20 lutego 2020 roku, to na stronie internetowej już można kupować bilety. Znany jest więc cennik Suntago Wodny Świat. Ile zapłacimy za zabawę?

Ceny biletów są uzależnione od stref do których wykupimy wstęp i czasu pobytu. Ceny są wyższe w weekendy niż w dni powszednie. Ważne by pamiętać, że jeśli kupimy bilet do jednej strefy, możemy wejść do drugiej bez potrzeby kupowania nowego. Wtedy po prostu do naszego rachunku zostanie doliczone 15 zł a strefę.

W tygodniu za wejście do strefy Jamango na 2 godziny ceny wynoszą:
- 59 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 49 zł dla dzieci (do 16. roku życia), seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych;
- 39 zł dla dzieci do wzrostu 120 cm;
- złotówkę za niemowlę.

Za pobyt 4-godzinny ceny wynoszą:
- 79 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 69 zł dla dzieci (do 16. roku życia), seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych;
- 59 zł dla dzieci do wzrostu 120 cm;
- złotówkę za niemowlę.

Za cały dzień zabawy ceny wynoszą:
- 99 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 89 zł dla dzieci (do 16. roku życia), seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych;
- 79 zł dla dzieci do wzrostu 120 cm;
- złotówkę za niemowlę.

W weekendy wszystkie ceny wzrastają o 10 zł. Niemowlęta nadal wchodzą za złotówkę.

W tygodniu za bilet do dwóch stref: Jamango i Relax na 2 godziny ceny wynoszą:
- 74 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 64 zł seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych.

W tygodniu za bilet do dwóch stref: Jamango i Relax na 4 godziny ceny wynoszą:
- 94 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 84 zł seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych.

W tygodniu za bilet do dwóch stref: Jamango i Relax na cały dzień ceny wynoszą:
- 114 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 104 zł seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych.

W weekendy ceny wzrastają o 10 zł. Strefa Relax jest dostępna dla osób od 16. roku życia.

W tygodniu za bilet do trzech stref: Jamango, Relax i Saunaria na 2 godziny ceny wynoszą:
- 89 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 79 zł dla seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych.

W tygodniu za bilet do trzech stref: Jamango, Relax i Saunaria na 4 godziny ceny wynoszą:
- 109 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 99 zł dla seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych.

W tygodniu za bilet do trzech stref: Jamango, Relax i Saunaria na cały dzień ceny wynoszą:
- 129 zł dla dorosłych (w wieku 18-65 lat) i nastolatków (16-18);
- 119 zł dla seniorów (65+), kobiet w ciąży i niepełnosprawnych.

W weekendy ceny wzrastają o 10 zł. Strefy Relax i Saunaria są dostępne dla osób od 16. roku życia.

Szczegółowe informacje i możliwość rezerwowania pobytu na stronie: www.parkofpoland.pl.

Suntago Village, czyli kompleks bungalowów

Klikaset metrów od parku wodnego znajdzie się Suntago Village, czyli kompleks bungalowów oddany do użytku wraz z pierwszą częścią inwestycji Park of Poland. Domki przyjeżdżają gotowe - w każdym znajduje się dwuosobowa sypialnia, salon z kanapą i aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem. Oprócz tego w bungalowie jest taras, meble ogrodowe, grill, a we wnętrzu: telewizor, mikrofala, płyta grzewcza, lodówka, czajnik i suszarka do włosów.

Wyjściowo domki pomieszczą cztery osoby. Będzie je można łączyć tak, by ugościć większe grupy. Docelowo na terenie Suntago Village staną 92 domki. Będzie z nich można korzystać przez cały rok. W bungalowach będzie można gościć wraz z psami.

Suntago Wodny Świat - dojazd

Suntago Wodny świat powstaje w miejscowości Wręcza. Znajduje się ona w gminie Mszczonów w centralnej Polsce pomiędzy Warszawą a Łodzią. Od stolicy Suntago Wodny Świat dzieli około 60 kilometrów. Żeby dojechać z Poznania trzeba pokonać około 300 kilometrów autostradą A2. Do Park of Poland dojedziemy więc w niecałe trzy godziny.

Tutaj powstaje Suntago Wodny Świat:

Suntago Wodny Świat - praca

W czerwcu 2019 roku ruszyła rekrutacja do pracy w Suntago Wodny Świat. Pracę przy pierwszym etapie inwestycji Park of Poland można znaleźć przy różnych zajęciach. Łącznie jest potrzebnych na razie 450 pracowników.

Czytaj również: Urlop ojcowski: wniosek o urlop ojcowski - jak wypisać? Komu przysługuje, w jakich sytuacjach, ile dni. Podanie o urlop ojcowski

- Szukamy łącznie około 450 osób – mówi Małgorzata Karwacka, Dyrektor Personalny Spółki Global Parks Poland. - Nie mam wątpliwości, że nasza rekrutacja jest jedną z największych w historii polskich parków rozrywki. To efekt skali przedsięwzięcia. Chcemy, żeby każdy z gości Suntago Wodny Świat cały czas czuł, że serwis i opieka ze strony naszych pracowników są na najwyższym poziomie – dodaje.

Poszukiwanych jest stu pracowników obsługi klienta, ponad 80 pracowników do strefy SPA, Beauty & Relax, ponad 50 kucharzy czy 20 ratowników. A to nie koniec. Park of Poland szuka pracowników do działów: technicznego, obsługi klienta, marketingu, finansów i HR. W każdym z nich spektrum stanowisk do obsadzenia jest bardzo szerokie – od specjalistów po doświadczonych menedżerów.

Rekrutacja do pracy w Suntago Wodnym Świecie będzie podzielona na kilka etapów. Zatrudnieni pracownicy będą mogli liczyć na umowę o pracę, szkolenia i możliwości awansu. Poza tym będą korzystali na preferencyjnych warunkach z atrakcji Suntago Wodny Świat i reszty Park of Poland.

Więcej informacji w Park of Poland Suntago Wodny Świat znajdziesz: tutaj.

Zobacz jak wygląda i jak powstawał Suntago Wodny Świat:

Otwarcie Suntago Wodny Świat! Tak wygląda w środku. Park of ...

Sprawdź też:

Kąpieliska w Poznaniu i powiecie poznańskim - LISTA kąpielis...

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
GOŚĆ

NASTĄPIŁA PODWYŻKA CEN BILETÓW W PORÓWNANIU DO CEN Z REKLAM, BO ZA DUŻO MIELI KLIENTÓW ... SKANDAL !!!

r
rob

Typowy przykład ,że człowiek jest zwierzęciem stadnym.Ja wybieram podróże z dala od ludzi. Jak pomysle ile będzie umytych tyłków w tych basenach to mam ciarki

G
Gość
29 sierpnia 2019, 13:03, Gość:

Przecież to jest koszmarna klęska ekologiczna horror gigantomanii , porównywalny z Zamkiem w Puszczy Noteckiej !! Kto pozwoliła stawiać takie monstra w Polsce?Codziennie ogromne tłumy, dziesiątki tysięcy samochodów, dziesiątki ton ścieków i śmieci to koszmar dla mieszkańców i okolicy !!! Czy ktoś policzył ile to dodatkowej emisji CO2 do atmosfery, przecież ten obiekt będzie potrzebował gigantycznych ilości energii elektrycznej dla filtrów i instalacji do uzdatniania wody , klimatyzatorów, oświetlenia, chłodzenia i ogrzewania ! Dodatkowo z kraju inwestora przyjedzie pewnie kilka tysięcy osadników dla licznych stanowisk obsługi z wielu dziedzin.

To jest skandal. Zacznijmy oczyszczać Polskę z syfu. Zgadzam się z twoim komentarzem. To będzie katastrofa ekologiczna.

G
Gość

Plastikowy świat. Zniszczenie środowiska. W tym miejscu mógł być las, staw albo łąka kwiatowa. Ale trzeba wszystko zabetonować. Na wymioty się zbiera. Ludzie opanujcie się. Dla kasy zniszczycie życie na ziemi.

G
Gość

Ekstra oby wiecej takich, nie koniecznie parkow wodnych ale jak najwiecej atrakcji turystycznych.

G
Gość

woda będzie koszerna, waluta szekle i zakaz wnoszenia świniny na teren basenu

G
Gość
14 sierpnia 2019, 23:39, Gość:

Jeden incydent kałowy i park do zamknięcia

Nie wpuszczać BMW z zachlanymi karkami to będzie porzadek

G
Gość
18 sierpnia 2019, 7:58, Smutnago,smutnego,suntago:

Ta nazwa trochę nieszczęśliwa. Suntago... Czytam to jak "smutnego". Dla smutnego. Może się czepiam, ale chyba wybór nazwy nie był zbyt wnikliwy.

Sam jesteś smutas

G
Gość

A ja mam basen z fala morską, basen z prądem rzecznym ,basen o wym.olimpijskich basen z hydromasażem i lezankami ze zjeżdżalniami dla dorosłych i dla dzieci ,placem zabaw ,duży teren do leżakowania z zielenią i drzewami ,restauracje niedaleko ŚLĄSKA bo w Chawirzowa w Czechach 30 minut jazdy z mojej miejscowosci właśnlbie na Slasku i bilet dla seniora na cały dzień kosztuje 60 koron czeskich . Albo Frydek -Mietek tam są jeszczególnie większe atrakcje wodne bilet 120 koron czeskich do zobaczenia!Warszawka nie dla polskiego emeryta.NIE żałuję wcale bo Czesi to ludzie o innej mentalności i można naprawdę dobrze czuć się w ich obecności ?

G
Gość
18 sierpnia 2019, 14:58, Smutnago,smutnego,suntago:

Ta nazwa trochę nieszczęśliwa. Suntago... Czytam to jak "smutnego". Dla smutnego. Może się czepiam, ale chyba wybór nazwy nie był zbyt wnikliwy.

Suntago oznacza „Słoneczny dzień”, więc nazwa jak najbardziej przemyślana.

G
Gość
18 sierpnia, 7:58, Smutnago,smutnego,suntago:

Ta nazwa trochę nieszczęśliwa. Suntago... Czytam to jak "smutnego". Dla smutnego. Może się czepiam, ale chyba wybór nazwy nie był zbyt wnikliwy.

10 listopada 2019, 18:16, Gość:

debil żeś

Suntago oznacza „Słoneczny dzień”, więc nazwa jak najbardziej przemyślana.

G
Gość
18 sierpnia, 7:58, Smutnago,smutnego,suntago:

Ta nazwa trochę nieszczęśliwa. Suntago... Czytam to jak "smutnego". Dla smutnego. Może się czepiam, ale chyba wybór nazwy nie był zbyt wnikliwy.

debil żeś

G
Gość

/ 14 sierpnia, 23:39, Gość:

Jeden incydent kałowy i park do zamknięcia/

Zgadza się - i 500 osób na bruk.

Czytając niektóre komentarze uważam, że jesteście osobami bardzo sfrustrowanymi. Dużo wyrażacie w słowach ale niczego w czynach. Co do ekologii - zacznijcie dbanie od siebie samych.

o
on
Czy wszystko musi byc w Polsce zasrane i zaszczane zostawcie troche terenu dzikiej przyrodzie.
G
Gość
Przecież to jest koszmarna klęska ekologiczna horror gigantomanii , porównywalny z Zamkiem w Puszczy Noteckiej !! Kto pozwoliła stawiać takie monstra w Polsce?Codziennie ogromne tłumy, dziesiątki tysięcy samochodów, dziesiątki ton ścieków i śmieci to koszmar dla mieszkańców i okolicy !!! Czy ktoś policzył ile to dodatkowej emisji CO2 do atmosfery, przecież ten obiekt będzie potrzebował gigantycznych ilości energii elektrycznej dla filtrów i instalacji do uzdatniania wody , klimatyzatorów, oświetlenia, chłodzenia i ogrzewania ! Dodatkowo z kraju inwestora przyjedzie pewnie kilka tysięcy osadników dla licznych stanowisk obsługi z wielu dziedzin.
Dodaj ogłoszenie