Pewna wygrana tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg

/DASZ/
Xu Jie zaimponował w Sochczewie formą i postawą fair play
Xu Jie zaimponował w Sochczewie formą i postawą fair play Marcin Radzimowski
Nadspodziewanie łatwo tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg wygrały wtorkowy pierwszy półfinałowy play off mecz o mistrzostwo ekstraklasy z dysponującym silnym składem zespołem z Sochaczewa.

SKTS Sochaczew - FORBET TARNOBRZEG 0:3, stan rywalizacji play off 0:1.
Wyniki gier: Natalia Partyka - Renata Stribikova 1:3 (9:11, 5:11, 11:5, 8:11), Zhao Xia - Li Qian 0:3 (4:11, 9:11, 6:11), Hana Bartoszova - Xu Jie 1:3 (7:11, 11:4, 1:11, 9:11).

Wygrywając wtorkowy mecz zawodniczki tarnobrzeskiej drużyny uczyniły poważny krok w kierunku zdobycia 20 tytułu mistrzyń Polski.

Już pierwsza gra meczu była bardzo emocjonująca. Występująca w naszym zespole Czeszka Renata Stribikova wygrała w niej z mistrzynią paraolimpijską Natalią Partyką. W drugiej grze emocji już za wiele nie było, bowiem nasza Li Qian nie dała Chince Zhao Xia żadnych szans, choć w drugim secie emocji i zaciętej gry nie brakowało.

W ostatnim pojedynku doi stołu podeszły, była zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny Czeszka Hana Bartszova oraz będąca w coraz wyższej formie Xu Jie. Pierwszego seta wygrała Xu Jie, w drugim dominowała Bartoszova, ale trzecia partia była już popisem "Kseni", która w pewnym momencie prowadziła nawet 10:0 i być może wygrałaby do zera, ale Xu Jie doskonale zna niepisaną zasadę, że nie wygrywa się do zera i przy stanie 10:0 popełniła specjalnie błąd dając rywale jedno "oczko". Postawa godna pochwały.

Rywalizacja w play off toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz rozegrany zostanie w czwartek (początek, godzina 18) w Tarnobrzegu, a jeśli zajmie konieczność rozegrania trzeciego spotkania to odbędzie się ono w piątek o godzinie 16, także w Tarnobrzegu. Dziś rozegrany zostanie pierwszy mecz drugiej pary półfinałowej, w której Warmia Lidzbark Warmiński zmierzy sie z MKS TS Polkowice.