Pewna wygrana tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg

/PISZ/
Grająca w tarnobrzeskiej drużynie Chinka Jia Jun nie miała w Nadarzynie żadnych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa Grzegorz Lipiec
Najmniejszych kłopotów z wygraniem zaległego wtorkowego meczu ekstraklasy w Nadarzynie nie miała tarnobrzeska drużyna, a Li Qian w pierwszym sicie oddała rywalce tylko punkt, natomiast w trzecim dwa razy tyle "oczek".

Wanzl Nadarzyn - ZAMEK TARNOBRZEG 0:3.

Wyniki gier: Klaudia Kusińska - Renata Strbikova 2:3 (7:11, 14:12, 11:8, 4:11, 7:11), Shen Yi Bin - Jia Jun 0:3 (4:11, 8:11, 6:11), Weronika Bożek - Li Qian 0:3 (1:11, 8:11, 2:11).

Wokół pierwotnego terminu tego meczu przełożonego przez Polski Związek Tenisa Stołowego narosło wiele niedomówień. Powodem była niemożliwość gry drużynie z Nadarzyna juniorki Sandry Wabik, która przebywała na turnieju, ale i tak wcześniej w większości spotkań pełniła rolę… rezerwowej.

We wtorkowym spotkaniu Sandra też nie zagrała, choć na żadnym turnieju już nie była, co całą sytuację i decyzję podjętą przez PZTS stawia w groteskowej sytuacji. Najlepszym pojedynkiem był ten, w którym Renata Strbikova przegrywając po trzech setach pokonała w pięciu partiach reprezentantkę Polski Klaudię Kusińską. Wiele obiecywano sobie po pojedynku Chinki Shen Yi Bin z jej rodaczką grająca w tarnobrzeskiej drużynie Jia Jun. Niespodzianki nie było, a Jun wygrał w trzech setach.