Pewne zwycięstwo tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg

(PISZ)
Po dobrej i stojącej na wysokim poziomie grze Kinga Stefańska ulegał Katarzynie Ślifirczyk 2:3. Grzegorz Lipiec
W rozegranym awansem meczu ekstraklasy tenisa stołowego SPAR-Zamek Tarnobrzeg wygrał z AJD AZS Częstochowa 3:1.

Wyniki gier: Li Qian - Natalia Kutczuk 3:0 (11:6, 11:3, 11:1), Natalia Partyka - Katsaryna Borowok 3:0 (11:7, 11:6, 11:3), Kinga Stefańska - Katarzyna Ślifirczyk 2:3 (6;11, 11:4, 7:11, 11:5, 8:11), Qian - Borowok 3:0 (11:2, 11:5, 11:4).

Najciekawszą grą środowego wieczoru był pojedynek kapitana tarnobrzeskiej drużyny Kingi Stefańskiej z byłą zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Katarzyną Ślifirczyk.

Po czterech setach emocjonującej i pełnej efektownych akcji gry był remis i o wszystkim musiała decydować piąta partia. Stefańska toczyła w niej z rywalką wyrównaną grę, ale Ślifirczyk objęła dwupunktowe prowadzenie (7:5) i spokojnie pilnowała tego wyniku odnosząc raczej niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo.

Gwiazdą wieczoru była wracająca do wielkiej formy Li Qian, która bez straty seta pokonała Białorusinki Natalię Kutczuk oraz Katsarynę Borowok.

Popularna “Mała" nie daał swoim rywalkom większych nadziei na odniesienei przez nie zwycięstwa dominując przy stole od pierwszej do ostatniej chwili. Swoją grę wygrała także bez najmniejszych problemów Natalia Partyka.

Środowy mecz rozegrany został awansem, a już w sobotę mistrzynie Polski z Tarnobrzega rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach ekstraklasy, w którym zmierzą się na wyjeździe z AZS AE Wrocław.