Pewne zwycięstwo tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg

/DASZ/
Xu Jie była najlepszą zawodniczką Zamku Tarnobrzeg podczas wyjazdowego meczu z AZS Wrocław. Marcin Radzimowski
W rozegranym awansem meczu 13 kolejki ekstraklasy tenisa stołowego kobiet zawodniczki Zamku Tarnobrzeg potrzebowały zaledwie 88 minut by pokonać we Wrocławiu tamtejszy AZS.

AZS Wrocław - ZAMEK TARNOBRZEG 0:3.

Wyniki gier: Natalia Bajor - Liu Li 0:3 (2:11, 6:11, 5:11), Daria Łuczakowska - Xu Jie 0:3 (10:12, 7:11, 8:11), Kinga Stefańska - Ada Janczyk 2:3 (5:11, 7:11, 12:10, 11:8, 3:11).

Wrocławianki mają w tym sezonie słabszy zespół i nieprzypadkowo zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Tak jak się można było tego spodziewać trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek dał odpocząć mocno ostatnio eksploatowanej Li Qian, nie zagrała także Czeszka Renata Stribikova. Obie mogą się w spokoju przygotowywać do piątkowego rewanżowego meczu ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego z francuskim zespołem Club Pongiste Lyssois Lille Metropole.
Najciekawszą grą wtorkowego meczu we Wrocławiu był pojedynek Xu Jie z najlepszą we wrocławskiej drużynie Darią Łuczakowską.

W pierwszej partii losy zwycięstwa ważyły się do samego końca, ale przy stanie 10:10 dwa razy skutecznie zaatakowała "Ksenia" i to ona wygrała partię otwarcia, a później dwie kolejne. Nadspodziewanie trudną przeprawę w pojedynku z Adą Jonczyk miała kapitan tarnobrzeskiej drużyny Kinga Stefańska, która musiała stoczyć pięciosetową walkę. Pierwsze dwie partie Stefańska wygrała po dobrej grze, ale kolejne dwie padły już łupem zawodniczki AZS. W decydującym piątym secie tarnobrzeżanka nie dała już rywalce najmniejszych szans zwyciężając trzech.