Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piaszczyste alejki na cmentarzu w Stalowej Woli zostaną wybrukowane kostką

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Piaszczysta alejka na nowej części cmentarza komunalnego zostanie wyłożona kostką
Piaszczysta alejka na nowej części cmentarza komunalnego zostanie wyłożona kostką Zdzisław Surowaniec
Na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli powstaną w najbliższym czasie nowe alejki i cztery zdroje uliczne. Z kolei te utwardzone żwirem, będą zmodernizowane.

W Urzędzie Miasta trwa analiza ofert i wyłonienie wykonawcy. W budżecie zapisano na ten cel 160 tysięcy złotych. Najniższa z trzech ofert opiewa na 102 tysiące złotych.

Zamówienia obejmuje ułożenie na istniejących alejkach utwardzonych żwirem nowej nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej na alejkach o nawierzchni piaszczystej, rozbudowę wewnętrznej sieci wodociągowej w kierunku nowo powstałych w latach ubiegłych kwater grzebalnych oraz montaż czterech zdrojów ulicznych żeliwnych.

Na cmentarzu w Stalowej Woli na ulicy Ofiar Katynia, liczącym dziesięć hektarów, jest coraz mniej miejsca na pochówki grzebalne. Jego rozbudowa jest praktycznie niemożliwa, z powodu usytuowania miasta w strefie ochronnej ujęć wody.

- Konsekwentnie prowadzimy projekt rozbudowy jako najbardziej uzasadniony pod względem społecznym, bliskości od miasta oraz niedalekiego sąsiedztwa z istniejącą nekropolią - wyjaśnia prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Lokalizacja, która brana jest pod uwagę to działka od ronda na Bojanowskiej w stronę ronda imienia Centralnego Okręgu Przemysłowego na ulicy Kwiatkowskiego.

- Pracujemy nad przeniesieniem ujęć wody oraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z Nadleśnictwem Rozwadów - dodaje prezydent. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, brany jest pod uwagę rok 2023 jako otwarcie nowej nekropolii dla miasta.

Jak podkreślił prezydent, stworzenie nekropolii w jednym miejscu pozwoli na kształtowanie nowych sektorów.

– Dzisiejszy mały teren sprawia, że sektory, które są wydzielane w nowej części cmentarza tworzą pewnego rodzaju pustynię. Z racji oszczędności miejsca cały teren jest przeznaczany pod groby. Nie możemy wydzielić pewnych sektorów zieleni, które tworzą piękno cmentarza, tak jak jest to na starej części naszej nekropolii – mówił prezydent. Nową część cmentarza można będzie projektować w zorganizowany sposób, aby wydzielić alejki główne, części pamięci i sektory zielone, by cmentarz miał swój urok.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie