Pięć złotych medali sportowego małżeństwa z Tarnobrzega

/PISZ/
Małżeństwo z Tarnobrzega Andrzej i Grażyna Rupalowie zdobyli w Spale aż pięć złotych medali. Archiwum prywatne
Sportowe małżeństwo z Tarnobrzega znów zadziwiło i to w jaki sposób! Podczas rozegranych w Spale Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce Andrzej i Grażyna Rupalowie zdobyli aż pięć złotych medali!

W hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się XXI Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Patronat nad zawodami sprawowali między innymi: Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki, Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Jerzy Skucha Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tegoroczne mistrzostwa miały rekordową obsadę, wzięło w nich udział 213 zawodniczek i zawodników.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Tarnobrzega Andrzej i Grażyna Rupalowie, którzy zdobyli pięć złotych medali. Andrzej Rupala trzy złote medale: w biegu na 60 metrów przez płotki, w skoku w dal oraz w trójskoku, natomiast Grażyna Rupala zdobyła dwa złote medale za zwycięstwa w biegach na 60 i 200 metrów. W klasyfikacji medalowej Tarnobrzeg zdecydowanie wyprzedził takie potentaty lekkoatletyczne Podkarpacia jak Mielec, Rzeszów czy Stalowa Wola. Andrzej Rupala otrzymał również Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Spale Zbigniewa Tomkowskiego dla najlepszego zawodnika mistrzostw w sprintach. W biegu na 60 m przez płotki uzyskał czas 9,79 sekundy. Kolejny sukces zawodnika jaki zanotował podczas mistrzostw to ustanowienie halowego rekordu Polski w trójskoku wynikiem 11,78 metrów.

Sportowe małżeństwo z Tarnobrzega od wielu lat zaskakuje bardzo dobrymi wynikami. Specjalizują się nie tylko w lekkiej atletyce. Zima oboje od wielu już lat prowadzą naukę jazdy na nartach wyjeżdżając z młodzież szkolną Tarnobrzega w Tatry, latem natomiast na specjalnych obozach nad Bałtykiem uczą pływać na windsurfingu.