Piękna postawa Podwoliny. Wyniki stalowowolskiej piłkarskiej klasy okręgowej

/PISZ/
Napastnik Tłoków Gorzyce Karol Korzonek (z piłką) strzelił dwa gole w meczu z Bukową Jastkowice, ale to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Marcin Radzimowski
Na wielką pochwałę i nagrodę fair play zasłużyli piłkarze Podwoliny, a konkretnie zawodnik tego zespołu Bartłomiej Łątka. Kiedy w 70 minucie meczu w Skopaniu bramkarz Wisanu doznał kontuzji Samek zrezygnował ze zdobycia gola i wybił piłkę poza boisko! Gest wart naśladowania.

Lider z Pysznicy skromnie pokonał Ździary, z kolei wicelider z Mokrzyszowa rozbił ostatniego w tabeli Strażaka Przyszów. Tęgie lanie dostali w Kłyżowie piłkarze Orła Rudnik. Zacięty mecz "okraszony" siedmioma golami zobaczyli natomiast kibice w Gorzycach. Z meczu na mecz coraz słabiej grają piłkarze Słowianina Grębów, którzy tym razem przegrali w Kamieniu.

Tłoki Gorzyce - Bukowa Jastkowice 3:4 (1:3).
Korzonek 21, 89, Rychel 88 - Sołtysik 6, Sałek 14, Tarka 39, Kaczmarczyk 57.
Tłoki: Pruś - Bernaś, Stawiarz, Rychel, Michalski - Idec, Świąder, Zieliński, Różycki - Korzonek, Czernecki (68 Sonka).

Bukowa: Fabianowski - Mikoś (10 Koczwara), Sałek, Siudzik (72 Paweł Pająk), Przemysław Pająk - Partyka, Sołtysik (85 Karka), Wołoszyn, Tarka - Kaczmarczyk, Stec (70 Bajdas).
Żółte kartki: Korzonek (T), Siudzik, Kaczmarczyk (B). Sędziował: Ryszard Bogacz z Tarnobrzega. Widzów 100.

Goście zaatakowali bardzo odważnie i już po niespełna kwadransie gry wygrywali 2:0. Kontaktowy gol dla gorzyczan padł po strzale Korzonka, który pospieszył ze skuteczną dobitką po obronieniu rzutu karnego przez bramkarza Tłoków, kiedy ten sparował piłkę uderzoną przez Czerneckiego. Nadzieje gospodarzy na remis rozwiał jeszcze przed przerwą Tarka strzelając na 3:1. Na dwie minuty przed końcem gry jastkowiczanie wygrywali 4:1, ale gospodarze szybko strzelili dwa gole, dzięki czemu doszło do bardzo emocjonującej końcówki spotkania, w której jastkowiczanie nie dali sobie odebrać wygranej.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - Strażak Przyszów 8:0 (3:0).
Kościelny 3, 52, Paruch 7, 19, Wojnar 28, Sołtysik 71, Haliniak 82, Rodzeń 88.

Sokół Kamień - Słowianin Grębów 3:1 (3:0).
Sobiło 6, Socha 25, Sycz 42 - Lasota 71.

Wisan Skopanie - KS Podwolina 1:1 (1:1).
P. Durda 40 - Łątka 38.

Strzelec Dąbrowica - San Wrzawy 1:2 (1:1).
Ścipień 15 - Michał Fietko 12, 90+1.

Olimpia Pysznica - LZS Ździary 1:0 (0:0).
Tur 72.

San Kłyżów - Orzeł Rudnik 9:1 (3:1).
Tofil 8, Bąk 10, 19 z karnego, Madej 49, Chmiel 55, Trzuskot 78, 90, Siek 80, Pliszka 85 - Skoczylas 37 z karnego.

Awansem: KP Zarzecze - Iskra Sobów Tarnobrzeg 0:0.

16. Strażak Przyszów 26 8 15-87 2 2 22
W następnej kolejce, 2-3 czerwca: Bukowa - San K., Iskra - Wisan, San W. - Zarzecze, Podwolina - Sokół, Słowianin - Mokrzyszów, Strażak - Tłoki, Ździary - Strzelec, mecz: Orzeł - Olimpia rozegrano awansem (2:5).