Piękne zwycięstwa Stali i Siarki

Arkadiusz Kielar, Piotr Szpak
Daniel Wall (z piłką) był wczoraj najlepszym zawodnikiem meczu Siarki Tarnobrzeg z Politechniką Poznań. M. Radzimowski
Dramatyczne i zwycięskie spotkania pierwszoligowych koszykarzy Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg.

Niesamowite spotkania rozegrali nasi pierwszoligowi koszykarze. Losy pojedynków Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg ważyły się do ostatniej chwili!

SIARKA TARNOBRZEG - Politechnika Poznań 99:93 (19:26, 22:23, 16:24, 28:12, 14:8).
Siarka: Wall 39 (5x3), Marciniak 15 (1x3), Bielak 14 (3x3), Zych 13 (1x3), Kardaś 12 (3x3), Grzegorzewski - Włodarczyk 4, Sudowski 2.

Politechnika: McNaull 25, Wikiera 19 (1x3), Prus 13, Smorawiński 6, Radwan 3 - Sulowski 14 (2x3), Semmler 10 (2x3), Bogdan 2, Skowroński 1, Dudek, Mowlik.
Niech żałują ci, którzy nie przyszli na ten mecz. Gospodarze zagrali kapitalnie, a najważniejsze, że wygrali. Przez trzy kwarty zanosiło się na wygraną gości, wśród których brylował Amerykanin z polskim paszportem Joe McNaull. Kiedy po 30 minutach gry było 73:57, nikt nie miał wątpliwości, kto wygra ten mecz. Ale "Siarkowcy" potrzebowali niespełna sześciu minut, by odrobić 16-punktową stratę.

To była prawdziwa erupcja wulkanu w wykonaniu tarnobrzeskich graczy, wśród których brylował Daniel Wall. Miejscowi mogli wygrać w normalnym czasie, ale w ostatniej sekundzie Piotr Kardaś, zamiast rzucać na kosz rywali, niepotrzebnie podawał do Macieja Sudowskiego. Dogrywka rozpoczęła się od trafienia Walla, później dwa wolne wykorzystał Michał Marciniak, znów trafił Wall i było 91:85 dla gospodarzy. Kibice wiwatowali, a goście nie wiedzieli, co się stało…
STAL STALOWA WOLA - BT Wózki Pruszków 75:74 (23:20, 17:19, 18:19, 17:16).
Stal: Pydych 20 (2x3), Jarecki 16 (2x3), Prawica 11 (1x3), Partyka 9 (1x3), Lisewski 7 - Nikiel 7, Szczepaniak 5 (1x3), Grzyb.

Wózki: Bajer 13, Wołoszyn 13 (2x3), Dłoniak 13 (2x3), Czubek 8 (2x3), Kwiatkowski - Matuszewski 11 (1x3), Malewski 10 (2x3), Suliński 6, Bacik, Bogdanowicz.

"Stalówce" wygraną z Wózkami zapewnił w… ostatniej sekundzie Jacek Jarecki, który trafił z dystansu! W naszym zespole i na trybunach zapanował szał radości, bo wydawało się, że gospodarze na własne życzenie wypuszczą wygraną z rąk. Choć mieli nieznaczną przewagę przez niemal cały mecz, to w końcówce popełniali fatalne błędy i po rzucie Jakuba Dłoniaka na trzy sekundy przed końcem to pruszkowianie prowadzili 74:73.

Na szczęście zimną krew zachował Jarecki, a zrozpaczeni goście szybko uciekli do szatni. Wśród nich wychowanek Stali, przywitany brawami Michał Wołoszyn, który w trzeciej kwarcie otrzymał piąte przewinienie, na dodatek techniczne. W akcji oglądał go jego tata i były trener "Stalówki" Bogusław Wołoszyn, na trybunach pojawił się też trener drugoligowych piłkarzy ze Stalowej Woli Władysław Łach.

W innych meczach: Start AZS Lublin - Big Star Tychy 50:72, Znicz Jarosław - Żubry Białystok 86:74, Polonia 2011 Warszawa - Sokół Łańcut 69:80, Sportino Inowrocław - Prokom II Sopot 75:48, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Resovia Rzeszów 69:78, MKKS Rybnik - Zastal Zielona Góra 71:74.