Pierwsza porażka Rakowa Częstochowa w nowym sezonie. Mistrz Polski zdominowany przez Piasta Gliwice. Samobój Zorana Arsenicia

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa po raz pierwszy jako mistrz Polski zaznał goryczy porażki. W Gliwicach przegrał z Piastem 1:2 (0:0). W doliczonym czasie piłkę do własnej bramki skierował Zoran Arsenić i to ostatecznie zaważyło o końcowym niepowodzeniu.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1

Raków nie był dziś sobą. Przy Okrzei dał się zdominować zwłaszcza w pierwszej połowie. Piast od początku zagrał bardzo intensywnie i agresywnie. Zresztą przed przerwą jako jedyny stworzył zagrożenie. Aż cztery razy spróbował Michael Ameyaw, ale to Grzegorz Tomasiewicz miał najlepsze okazje na gola. Szukał m.in. okienka. Jego dwa strzały zatrzymał Vladan Kovacević.

Gdy w przerwie reporter Canal+ Sport zapytał Tomasiewicza, dlaczego Piast nie objął jeszcze prowadzenia, środkowy pomocnik odrzekł: - Bo mają tego "skubańca" na bramce.

Gra Rakowa się nie kleiła, więc do 71 minuty trener Dawid Szwarga wykorzystał komplet zmian. Weszli Fran Tudor, Władysław Koczerhin, Marcin Cebula, Jean Carlos Silva oraz Fabian Piasecki. To był już "pierwszy garnitur", znany z wtorkowego występu przeciw Arisowi Limassol (2:1) w el. Ligi Mistrzów.

Samobój Zorana Arsenicia pogrążył aków

Zanim jednak Raków cokolwiek wskórał, Piast pierwszy raz w meczu objął prowadzenie. Sędzia Tomasz Musiał na ekranie VAR upewnił się, że debiutujący Adnan Kovacević sfaulował Jorge Feliksa. Jedenastki nie zmarnował Patryk Dziczek, uderzając w prawy róg. Była to 71 minuta meczu.

Dziesięć minut później Raków doprowadził do wyrównania. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się wprowadzony Koczerhin. Trafił po długim rogu. Goście przejęli inicjatywę, ale i tak nie zapunktowali.

Tuż przed końcem zwycięstwo Piastowi zapewnili zmiennicy we współpracy z obrońcą Rakowa. Po wrzutce Damiana Kądziora z rożnego piłkę przedłużył Gabriel Kirejczyk, po czym do własnej siatki skierował ją Zoran Arsenić.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa (w skali 1-6):