Pierwsze starty lekkoatletów z naszego regionu. Danusia w półfinale, Artur daleko za podium

Grzegorz Lipiec
Danuta Urbanik (z numerem 7) awansowała do półfinałów biegu na 1500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Running Creatives
W nocy z piątku na sobotę swoje starty na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zaliczyli lekkoatleci z naszego regionu.

W jedynym piątkowym finale z udziałem Polaków - chodzie na 20 kilometrów - wystartowali trzej biało-czerwoni. Łukasz Nowak został zdyskwalifikowany już po kilku kilometrach. Wychowanek Sparty Stalowa Wola, zawodnik AZS AWF Katowice, Artur Brzozowski zajął 47. miejsce (1:25:29), a najlepszy z naszych - Jakub Jelonek - był 19. (1:21:52).

Do półfinału na dystansie 1500 m awansowały wszystkie trzy nasze biegaczki. Najwolniejszą serię miała Angelika Cichocka. Dzięki finiszowi zajęła 5. lokatę, gwarantującą miejsce w kolejnej rundzie (jej czas to 4:11.76). W drugiej serii eliminacyjnej bardzo dobrze spisała się Sofia Ennaoui. Czas 4:06.90 i trzecie miejsce potwierdzają duży potencjał naszej zawodniczki, która ma ambicje, by w Rio powalczyć w finale tej konkurencji. Najszybszą serią eliminacyjną była trzecia, z udziałem Danuty Urbanik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola. Choć Polka zajęła 9-te miejsce, to czas 4:08.67 pozwolił jej awansować do półfinału. Teraz przed naszą Danusią kolejny krok. Biegi półfinałowe odbędą się w niedzielę, około godziny 2.30 czasu polskiego.