Pięściarka Ringu Sikorski Stalowa Wola ma brązowy medal

/ARKA/
Klaudia Sibiga z Ringu Sikorski Stalowa Wola sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski. Archiwum
Reprezentantka Ringu Sikorski Stalowa Wola, Klaudia Sibiga, została brązową medalistką 14. Mistrzostw Polski Seniorek w boksie w Grudziądzu.

Nasza pięściarka po brązowy medal sięgnęła drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku zdobyła go w mistrzostwach Polski w Lublinie, był to pierwszy medal w historii kobiecego boksu na Podkarpaciu. W Grudziądzu w kategorii do 51 kg zgłosiło się siedem zawodniczek, w ćwierćfinałach walczyło sześć, a jedna w wyniku losowania przechodziła do półfinału bez walki. I los uśmiechnął się właśnie do pięściarki Ringu Sikorski. W półfinale Klaudia Sibiga trafiła na bardzo wymagającą rywalkę, Żanetę Cieślę z Kontry Elbląg, z którą przegrała w półfinale w tamtym roku. I tym razem musiała uznać wyższość przeciwniczki, przegrywając na punkty 0:3.

- Obok Klaudii w półfinałach walczyły utytułowane zawodniczki, mistrzynie Europy i świata - mówi Artur Chomiak, trener Ringu Sikorski. - Klaudia boksowała lepiej niż w poprzednim roku. Znowu ma medal mistrzostw Polski.

W finale Cieśla przegrała z Eweliną Wicherską (PKB Poznań) 0:3. Ubiegłoroczna mistrzyni Polski, Sandra Drabik z Soma Boxing Kielce, przegrała w półfinale z Wicherską 0:3.