Piłkarki nożne Sokoła Kolbuszowa Dolna nadal bez straconego gola w tym sezonie. Przerwana passa zwycięstw.

Piotr SZPAK [email protected]
W niedzielnym meczu drugiej ligi piłki nożnej kobiet drużyna Sokoła Kolbuszowa Dolna (w czerwonych koszulkach) bezbramkowo zremisowała z Tytanem Wisznice. M. Radzimowski
Po trzech zwycięstwach z rzędu drugoligowe piłkarki nożne Sokoła Kolbuszowa Dolna zaledwie zremisowały na własnym boisku z Tytanem Wisznice.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Tytan Wisznice 0:0

Sokół: Adamska - Franklin (46 Bochenek), Wargacka, Czyżewska, Błyskal - Streb, Pastuła, Nosal (46 Krystel), Motyka - Gnap, Puk (77 Lorenc).
Tytan: Hasiewicz - J. Korzeniowska, Mostowiec, Iwaniuk (46 M. Korybska), M. Korzeniowska (46 Piekarska) - Wereszczyńska (60 Kozawińska), Rabczuk, E. Korybska, Romanowska (80 Masztaleniuk) - Baj, Najduchor.
Sędziowała: Beata Wosiecz z Rzeszowa. Widzów 100.
Przerwana została zwycięska passa "Sokółek", którym na pocieszenie pozostał fakt, że w czwartym kolejnym meczu nie straciły gola i są jedynym zespołem w lidze, który ma zachowane czyste konto po stronie strat.

WYBORNA OBRONA

Początek spotkania niespodziewanie należał do przyjezdnych, które przez pierwsze pięć minut gry dwukrotnie stworzyły zagrożenie pod bramką gospodyń, ale bramkarka i obrończynie Sokoła spisują się w tym sezonie wyśmienicie i nie dopuściły rywalki do czystych sytuacji strzeleckich. Po 10 minutach gry przewagę uzyskały miejscowe, które przez długie fragmenty nie schodziły z połowy swoich rywalek. Przewaga "Sokółek" rosła z minuty na minutę.

STRACONE SZANSE

W tym czasie gospodynie stworzyły sobie najlepsze sytuacje do zdobycia gola. W 20 minucie Anna Puk otrzymała dokładne podanie od Agnieszki Pastuły, jednak oddała zbyt nonszalancki strzał, który z łatwością obroniła bramkarka Tytana. Dwie minuty później Puk kolejny raz stanęła przed szansą zdobycia gola, ale tym razem strzelając z 15 metrów chybiła. Po zmianie stron więcej z gry miały przyjezdne, ale defensywa Sokoła za każdym razem była na posterunku.
W pozostałych spotkaniach: Dystans Niedźwiada - Wilki Wilków 3:0, Nadzieja Garbowa - Hetman Zamość 1:0, Motor Lublin - Widok Lublin 0:1, pauzowała Kinga Krasnystaw.

1. SOKÓŁ 4 10 7:0
2. Kinga 3 9 16:2
3. Widok 4 9 17:4
4. Tytan 4 7 10:3
5. Motor 4 6 14:3
6. Dystans 5 6 13:18
7. Nadzieje 3 3 1:21
8. Hetman 3 0 1:11