Piłkarski test w Portugalii

Sławomir STACHURA, [email protected]
Leo Beenhakker poprowadzi  w sobotę naszą drużynę po raz 39.
Leo Beenhakker poprowadzi w sobotę naszą drużynę po raz 39.
W sobotę w portugalskim Faro polscy piłkarze grają towarzysko z Litwą. Leo Beenhakker ma do dyspozycji jedynie zawodników z polskiej ligi. Będzie to siódme w historii spotkanie obu drużyn.

Nasi piłkarze przegrali z Litwinami tylko raz, 2 maja 2006 roku w Bełchatowie. Biało-czerwoni ulegli wtedy rywalom 0:1. Historia futbolowych kontaktów drużyn narodowych obu krajów rozpoczęła się 16 lat temu - rozegrany 31 marca 1993 roku w Brzeszczach mecz zakończył się remisem 1:1. Z sześciu dotychczasowych spotkań reprezentacja Polski wygrała trzy, dwa zakończyły się remisami, a jeden porażką. Bilans bramek: 10:4 na korzyść polskich piłkarzy.

W KRAJOWYM SKŁADZIE

Polacy przebywają w Portugalii od poniedziałku na razie w krajowym składzie i tylko krajowych zawodników będzie miał do dyspozycji Leo Beenhakker w meczu przeciwko Litwie. Dopiero na środowy pojedynek z Walią ściągną wszyscy najlepsi - zawodnicy z klubów zagranicznych. Tylko cześć tych, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu zostanie na środowy mecz z Walią, który jest jednym z głównych etapów przygotowań naszej ekipy do najbliższych meczów eliminacji mistrzostw świata - wyjazdowego z Irlandią Północną (28 marca) i z San Marino w Kielcach (1 kwietnia).

W środę przebywający na zgrupowaniu "biało-czerwoni" rozegrali sparing z trzecioligowym portugalskim zespołem FC Ferreiras i wygrali 2:0 (1:0) Gole strzelili Szymon Pawłowski w 35. minucie i Rafał Boguski w 76. minucie z rzutu karnego. Nie był to dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny zwłaszcza przed przerwą.

TYLKO PRZYROWSKI

W Portugalii przebywa obecnie trzech piłkarzy związanych z naszym regionem - bramkarz Korony Kielce Radosław Cierzniak, stojący obecnie w bramce Polonii Warszawa wychowanek Policy Białobrzegi Sebastian Przyrowski oraz napastnik Paweł Brożek z Wisły Kraków, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polonii Białogon. Brożek nie zagrał jednak w środę, gdyż ma problemy z Achillesem, a Cierzniak nie dostał szansy od selekcjonera. W pierwszej połowie w bramce Polaków stał Adam Stachowiak z Odry Wodzisław a w drugiej Przyrowski.

Materiał oryginalny: Piłkarski test w Portugalii - Echo Dnia Radomskie