Piłkarze Stali Stalowa Wola zdobyli bezcenne trzy punkty (zdjęcia, video)

/ARKA/
Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola (od lewej: Michał Bogacz, Hieronim Zoch, Łukasz Uszalewski, Wojciech Fabianowski) sięgnęli po bezcenne trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej, pokonując u siebie Concordię Elbląg 1:0. Marcin Radzimowski
Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola na inaugurację rundy wiosennej pokonali na własnym stadionie Concordię Elbląg 1:0 (0:0), po bramce Krystiana Getingera w 75 minucie. Warunki do gry były ciężkie, trudno było o piłkarską finezję, ale najważniejsze, że gospodarze zrobili to, co do nich należało i za to należą im się brawa.

Mirosław Kalita, trener Stali:

- Pierwsze 25-30 minut było w naszym wykonaniu niemrawe, zbyt głęboko staliśmy w defensywie. Od 30 minuty mój zespół dominował na boisku, udało się strzelić zwycięskiego gola, widać było po chłopakach wolę walki, że są zdeterminowani. Cieszę się, że w tych warunkach udało nam się zdobyć komplet punktów.

Trener "Stalówki", Mirosław Kalita, miał nosa, wpuszczając na boisko w 67 minucie Krystiana Getingera, który zmienił Radosława Mikołajczaka. Popularny "Getek" niedługo potem zdobył jedynego gola meczu na wagę bezcennych trzech punktów. Pomocnik gospodarzy zachował się w 75 minucie jak rasowy napastnik, po świetnym podaniu z głębi pola od Sylwestra Sikorskiego wyszedł sam przed bramkarza, spokojnie go minął i skierował piłkę do siatki.

Stal Stalowa Wola - Concordia Elbląg 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Krystian Getinger 75.
Stal: Wołoszyn - Bartkiewicz, Bogacz, Żmuda, Sikorski Ż, Widz (90+3 Majowicz), Horajecki Ż (89 Czarny), Łanucha, Juda (73 Kachniarz), Mikołajczak (67 Getinger) - Fabianowski.
Concordia: Zoch - Lepczak, Sambor, Uszalewski, Bogdanowicz, Zawierowski Ż, Stępień Ż, Kieltyka, Szuprytowski, Zejglic (64 Korzeniewski), Nadolny (72 Rasaq).

Szeroko o meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.