Piorunujący finisz zapewnił Stali Stalowa Wola wygraną nad AZS UJK Kielce

Grzegorz Lipiec
Gracze Stalówki pokonali w środę AZS UJK Kielce.
Gracze Stalówki pokonali w środę AZS UJK Kielce. Łukasz Solski
W meczu 18. kolejki koszykarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola pokonała 88:74 AZS UJK Kielce.

Stal Stalowa Wola - AZS UJK Kielce 88:74 (20:20, 26:23, 24:26, 18:5)
Stal
: Zaguła 28, Łabuda 20, Bandyga 11, Kaczmarski 9, Pietras 6, Tabor 5, Wojtanowicz 4, Nowak 3, Baj 2.
AZS UJK: Osiakowski 15, Druszcz 14, Lewandowski 13, Sprengel 10, Szwedo 7, Nowakowski 6, Pawlak 5, Szewczyk 4, Jagiełło, Kołodziej.

W środowy wieczór koszykarze drugoligowej Stali Stalowa Wola sprawili bardzo miły prezent swoim fanom. Po dobrym spotkaniu pokonali AZS UJK Kielce, który aspiruje do gry w play-off. Wygrana jest tym cenniejsza, że odniesiona bez Rafała Partyki, którego nie było w kadrze meczowej. Fani zgromadzeni w hali Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli zobaczyli ciekawe spotkanie, które przez trzy kwarty trzymało w napięciu. Przez 30 minut oba zespoły nie potrafiły zbudować wyraźnej przewagi. Nawet jeśli udało się komuś "odjechać" na kilka punktów różnicy to zaraz wszystko wracało do remisu.

W czwartej kwarcie "Akademicy" z Kielc - gdzie zagrał wychowanek Stali Michał Szwedo, mieli swój kryzys. Ekipa Bogdana Pamuły to wykorzystała i wypracowała 10 punktów przewagi. Błyszczeli Dawid Zaguła oraz Mateusz Łabuda, a po końcowej syrenie gracze Stali mogli się cieszyć z kolejnej wygranej. W niedzielę (21 stycznia), o godzinie 17, kolejne ligowe domowe starcie - przeciwnikiem będzie Rosa-Sport Radom.