Pływak klubu Delfin Tarnobrzeg Igor Majewski wicemistrzem Polski czternastolatków. Zawodnik zdobył trzy medale

Wioletta Wojtkowiak
Igor Majewski, 14 - letni zawodnik UKS Delfin Tarnobrzeg trzykrotnie stawał na podium Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu archiwum
Rewelacyjnie spisał się Igor Majewski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg na Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 6-9 lipca. Sięgnął po tytuł wicemistrza Polski 14 - latków na dystansach 400 i 1500 metrów stylem dowolnym, został też brązowym medalistą na 800 metrów stylem dowolnym.

Sukces Igora Majewskiego na Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków

Wicemistrz Polski 14 latków na dystansach 400 i 1500 m stylem dowolnym i brązowy medalista na 800 m stylem dowolnym

Rewelacyjnie spisał się Igor Majewski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg na Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 6-9 lipca.

W zawodach startowało około 500 zawodników i zawodniczek z 169 klubów z całej Polski. Igor Majewski na Mistrzostwach Polski 14-latków zdobył trzy medale:

• Srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym z czasem 4:17,33;
  • Srebrny medal na dystansie 1500 m stylem dowolnym z czasem 17:10,70;
  • Brązowy medal na dystansie 800 m stylem dowolnym z czasem 9:05,44.

W klasyfikacji „najlepszy zawodnik zawodów” Igor uplasował się na 6 miejscu. W klasyfikacji medalowej tarnobrzeski Delfin zajął 15 miejsce.

Jak przekazuje klub osiągnięte przez Igora wyniki to efekt ciężkiej wieloletniej pracy zawodnika, trenerów – Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo oraz rodziny młodego pływaka, tegorocznego absolwenta Szkoły Podstawowej numer 3 im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”