Po emocjonującym meczu tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg przegrały w Turcji

/PISZ/
Niewiele brakowało by Czeszka Renata Strbikova wygrałą z aktualna mistrzynią Europy Białorusinką Wiktorią Pawłowicz Grzegorz Lipiec
Pierwszy finałowy mecz Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego pomiędzy zespołami ze Stambułu i Tarnobrzega zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń 3:1. Rywalki okazały się faktycznie tak silne jak się powszechnie spodziewano.

Ferenbahce Spor Kulubu - ZAMEK TARNOBRZEG 3:1

Wyniki gier: Wiktoria Pawłowicz - Jia Jun 3:1 (11:9, 11:7, 6:11, 11:5), Hu Melek - Li Qian 3:1 (11:3, 11:6, 7:11, 11:8), Elizabeta Samara - Han Ying 2:3 (1:11, 8:11, 12:10, 11:9, 8:11), Wiktoria Pawłowicz - Renata Strbikova 3:2 (11:7, 10:12, 11:5, 8:11, 11:8).

Rozpoczęło się od efektownej gry aktualnej indywidualnej mistrzyni Europy Białorusinki Wiktorii Pawłowicz, która okazała się lepsza od naszej Jia Jun. Po dwóch wygranych setach Azjatka przystąpiła do mocnych ataków i w trzeciej partii objęła prowadzenie 5:0 wygrywając tę partię bez większych problemów. Niestety, w czwartym secie w hali było niczym na piłkarskim stadionie, buczenie, tupanie i głośne krzyki zupełnie rozproszyły Jia Jun, która nie podjęła walki.
Rewanżowy mecz rozegrany zostanie w Tarnobrzegu w sobotę 27 kwietnia, początek o godzinie 17.

Szeroko o meczu w Turcji napiszemy w poniedziałkowym wydaniu Echa Dnia.