Po niezwykle dramatycznym meczu tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg wygrały 99 mecz ekstraklasy z rzędu (zdjęcia)

Damian Szpak
Po zaciętej walce grająca w Forbecie Xu Jie przegrała z Chinką Liu Li.
Po zaciętej walce grająca w Forbecie Xu Jie przegrała z Chinką Liu Li. M. Radzimowski
W rozegranych awansem meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet mistrzynie Polski zawodniczki Forbetu Tarnobrzeg pokonały rywalki z Gorzowa Wielkopolskiego. Mecz był jednak horrorem, a trzy pojedynki trwały po pięć setów.

Forbet Tarnobrzeg - Gorzovia Gorzów Wielkopolski 3:1.
Wyniki gier: Li Qian - Marta Smętek 3:0 (11:6, 11:3, 11:3), Xu Jie - Liu Li 2:3 (11:4, 11:1, 10:12, 6:11, 8:11), Kinga Stefańska - Magdalena Sikorska 3:2 (11:4, 11:7, 10:12, 8:11, 11:4), Li Qian - Liu Li 3:2 (11:4, 11:7, 10:12, 8:11, 11:4).

Zaczęło się od awarii światła, przez co spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. W pierwszej jego grze Li Qian bez najmniejszych problemów pokonała Martę Smętek.

STRACONE MECZBOLE

Wielkie emocje rozpoczęły się z chwilą dojścia do stołu debiutującej w barwach Forbetu przed tarnobrzeską publicznością Xu Jie oraz Chinki Liu Li. Pierwsze dwa sety "Ksenia" wygrała, w trzeciej partii prowadziła 10:8, ale nie wykorzystała dwóch meczboli. Chinka zwietrzyła szansę, wygrała tę partię, a w kolejnych dwóch grała jak w transie. Jeszcze więcej emocji było w trzeciej grze wieczoru, w której Kinga Stefańska zmierzyła się z Magdaleną Sikorską, która jeszcze pięć miesięcy temu była zawodniczką Forbetu. Sikorska doskonale zna dobre i złe strony Kingi, obie długo ze sobą trenowały, dlatego kapitan Forbetu miała utrudnione zadanie.

KONCENTRACJA KINGI

Pierwsze dwa sety padły łupem Sikorskiej, która wygrała je w identycznym stosunku 12:10. Wydawało się, że Kinga jest bez szans, ale zdołała zebrać siły i odpowiednio się skoncentrować wygrywając trzy kolejne partie. Emocji nie brakowało także w ostatniej grze wieczoru, w której Li Qian zmierzyła się z Liu Li. Pojedynek ten także trwał pięć setów, ale "Mała" w decydującej partii zagrała koncertowo.
W niedzielę o godzinie 17 w hali OSiR Wisła w Tarnobrzegu drużyna Forbetu zmierzy się z zespołem SKTS Sochaczew, w który gra mistrzyni paraolimpijska Natalia Partyka oraz była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu Czeszka Hana Bartoszova.