Po zwycięstwie w Pucharze Polski nad ŁKS Łódź koszykarze Siarki Tarnobrzeg awansowali do fazy grupowej

Damian Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Kevin Goffney) wygrali pucharowy mecz w Łodzi. Marcin Radzimowski
Po nieudanych meczach w rozgrywkach Tauron Basket Ligi, a szczególnie po fatalnym sobotnim meczu z Polonią Warszawa, koszykarze Siarki Tarnobrzeg zapewniali, że w meczu Pucharu Polski z ŁKS Łódź zagrają na serio, będą chcieli wygrać, no i słowa dotrzymali.

ŁKS Łódź - Siarka Tarnobrzeg 69:79 (19:22, 13:25, 19:18, 18:14).
ŁKS: Krajewski 13 (1x3), Salamonik 12 (2x3), Bartoszewicz 10 (1x3), Kalinowski 9, Sulima 5 - Morawiec 9 (3x3), Dłuski 7, Koening 4, Kuczmera.
Siarka: Guffney 16 (1x3), Pringle 13 (1x3), Truscott 8, Barycz 7 (1x3), Krupa - Wall 14, Deloach 10, Baran 5, Miszczuk 4, Juniak 2.
Niespodzianki nie było i "Siarkowcy" pewnie awansowali do fazy grupowej Pucharu Polski, która rozgrywana będzie na wzór piłkarskiej Ligi Europejskiej. Swoich przeciwników w pucharowej rywalizacji nasi koszykarze poznają dziś wieczorem.
Pierwszy punkt w tym meczu zdobył Kevin Goffney skutecznie wykorzystując rzut wolny. Po dwóch minutach gry gospodarze prowadzili jednak 5:2, po chwili był remis, z po kolejnych dwóch minutach to łodzianie wygrywali 10:5. Na więcej już jednak grający bez leczących kontuzje Erica Taylota oraz Tomasza Pisarczyka goście miejscowym nie pozwolili. Z każdą minutą przewaga naszej drużyny była wyraźniejsza. Pod koniec siódmej minuty gry zza linii 6,75 m trafił Wojciech Barycz i nasz zespół objął prowadzenie 14:11, którego zresztą nie oddał już do końca meczu.