Pochodzący z Tarnobrzega Jacek Czech zdobył brązowy medal mistrzostw świata w parapływaniu!

Damian Wiśniewski
Polski Komitet Paraolimpijski
Pochodzący z Tarnobrzega Jacek Czech zdobył brązowy medal mistrzostw świata w parapływaniu w Maderze (Portugalia) na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Przed czterema laty Jacek Czech podczas mistrzostw Europy w Dublinie zdobył złoty medal w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Na tym dystansie jest też kilkukrotnym wicemistrzem świata, a do tego brał udział w trzech ostatnich igrzyskach paraolimpijskich (w Londynie w 2012 roku, w Rio de Janeiro w 2016 i przed rokiem w Tokio).

Podczas ostatnich mistrzostw świata Czech zajął trzecie miejsce, ale do tego pobił swój rekord życiowy. Dystans 100 metrów stylem grzbietowym ukończył w czasie 2:02.05.