Pogoda dla narciarzy. Fantastycznie na świętokrzyskich...

  Pogoda dla narciarzy. Fantastycznie na świętokrzyskich trasach (RAPORT, GODZINY OTWARCIA)

  Agata Kowalczyk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W Bałtowie narciarzy wozi jedyna w województwie kolej krzesełkowa.

  W Bałtowie narciarzy wozi jedyna w województwie kolej krzesełkowa. ©Archiwum

  Pierwszy raz w tym sezonie czynne są wszystkie świętokrzyskie ośrodki narciarskie. Od czwartku, ruszyły dwie stacje: Telegraf w Kielcach, gdzie narciarze mają do dyspozycji dwa orczyki oraz w Bodzentynie, gdzie także działają dwa wyciągi a trzeci, nowy będzie uruchomiony od weekendu. W obu ośrodkach są bardzo dobre warunki do jazdy. Oto nasz raport o warunkach na weekend na świętokrzyskich trasach.
  W Bałtowie narciarzy wozi jedyna w województwie kolej krzesełkowa.

  W Bałtowie narciarzy wozi jedyna w województwie kolej krzesełkowa. ©Archiwum

  Stadion Kielce. W Kielcach na Stadionie panują bardzo dobre warunki. Wyciągi czynne codziennie od 10 do 22. W piątek 11 stycznia nocna jazda od 20 do 24 za 40 złotych w tym gorący poczęstunek: gorący zupa i kiełbasa z ogniska.

  Telegra Kielce. Sto został uruchomiony w ostatni czwartek. Od ostatniego roku zmieniło się konfiguracja trasy - spadek jest teraz bardziej równomierny. Wyciągi czynne codziennie od 10 do 22. W sobotę 12 stycznia nocna jazda od 20 do 23.59 za 40 złotych.

  Bałtów. Czynne są wszystkie orczyki i kolej krzesełkowa i pięć tras. Trasy pokrywa 40-60 centymetrów śniegu. Warunki są idealne. W sobotę i niedzielę wyciągi czynne od 9 do 20. Potem od poniedziałku do piątku do 10 do 20. W piątek 11 stycznia od 20 do 24 odbywa się nocna jazda, za cztery godziny zapłacimy 38 złotych.

  Krajno. Leży to około 80 centymetrów śniegu i czynna jest 850 metrowa trasa oraz szkółka narciarska. Trasy czynne od 10 do 20. W sobotę 12 stycznia Nocna Jazda Piżama Party. Karnet od godziny 20 do 24 za 40 złotych. Uwaga ! Każdy narciarz w piżamie otrzyma upominek!

  Niestachów. Po kilku dniach przerwy wykorzystywanej na produkcję śniegu czynny jest ośrodek w Niestachowie. Można korzystać z trzech tras. Warunki są znakomite. Ośrodek w piątek i sobotę czynny w godzinach 10 do 21.W niedzielę od 10 do 20.

  Tumlin. Idealne warunki panują także w Tumlinie, gdzie leży około 40 centymetrów puchu. Wyciągi czynne od 10 do 22. W piątek 11 stycznia nocna jazda do 20 do 24.

  Konary, gmina Klimontów. Narciarze mogą oddawać się białemu szaleństwu, gdzie czynne są dwie trasy ( najdłuższa ma 750 metrów) i ośla łączka. W sobotę i niedzielę wyciągi czynne od 9 do 21. W dzień powszedni od 10 do 21.

  Bodzentyn. Na stoku świeży sypki i zmrożony śnieg po nocnym naśnieżaniu. Ośrodek Baba Jaga czeka na narciarzy. W sobotę i niedzielę czynne od 10 do 21.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Kielce1234

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo