Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Rzeszowska wśród najlepszych w kraju

Zdzisław Surowaniec
W środku rektor Politechniki Rzeszowskiej profesor Tadeusz Markowski w stalowowolskiej placówce
W środku rektor Politechniki Rzeszowskiej profesor Tadeusz Markowski w stalowowolskiej placówce Zdzisław Surowaniec
Politechnika Rzeszowska, która w Stalowej Woli kształci na kierunkach: Mechanika i budowa maszyn oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji, znalazła się w gronie 26 uczeni w pierwszej edycji rankingu „Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017”.

W sumie oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach akademickich.

Zapewnienie zdolnej młodzieży najwyższej klasy wykształcenia inżynierskiego leży w interesie polskiej gospodarki - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Rankingu Studiów Inżynierskich. - Chcemy pomóc młodym ludziom w precyzyjnym wyborze kierunku studiów w obszarze dyscyplin technicznych, najbardziej potrzebnych gospodarce i dających dobre perspektywy zatrudnienia i zarobków - dodaje.

Do oceny studiów użyto 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność.

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej znalazł się na 21 miejscu z 26. W Stalowej Woli Wydział dysponuje nowoczesnym budynkiem, wyposażeniem i wykwalifikowaną kadrą. Kierunki studiów są dostosowane do obecnych potrzeb rynku pracy, a w czasie ich trwania, dzięki współpracy z przedsiębiorcami istnieje możliwość odbycia praktyk i staży.

Uczelnia w swojej ofercie edukacyjnej oferuje przyszłym studentom dwa kierunki. Mechanika i budowa maszyn, to kierunek umożliwiający wybór trzech specjalności (komputerowe wspomagane wytwarzania, organizacja produkcji, programowanie i automatyzacja obróbki). Z kolei Zarządzanie i inżynieria produkcji oferuje specjalności: zarządzanie procesami produkcyjnymi, zarządzanie logistyczne, organizacja i zarządzanie w przemyśle.

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa jako Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli został teraz po osiemnastu latach przekształcony w samodzielny Zamiejscowy Wydział Mechaniczno - Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej. To awans tej placówki.

Zamiejscowy Wydział Mechaniczno- Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli jest siódmym wydziałem uczelni, jedynym zamiejscowym. A dlatego jest usytuowany w Stalowej Woli, bo jest to drugi co do wielkości ośrodek przemysłowy na Podkarpaciu. Obecnie ten ośrodek przechodzi dynamiczny rozwój, stare firmy powiększają się, przychodzą nowe. Do tej pory w punkcie konsultacyjnym kształcenie odbywało się na dwóch kierunkach: Mechanika i budowa maszyn oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji. Są to studnia siedmio- semestralne. Od września 2017 roku te studia będą miały profil praktyczny, a to oznacza ścisłą współpracę z przemysłem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie