Polska gra z Albanią. W bardzo ważnym meczu naszą reprezentację będą wspierać kibice z Kielc, Sandomierza, Radomia, Tarnobrzega [WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
- Nasi piłkarze wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na porażkę, bo praktycznie wyeliminuje ona ich z barażów o mundial. Biało-czerwonych wesprze kilkuset kibiców, choćby z takich ośrodków jak Kielce, Sandomierz, Tarnobrzeg, Radom. Cała Polska liczy na zwycięstwo - mówi przed meczem Albania - Polska Jaromir Kruk, dziennikarz między innymi Echa Dnia.

Albania tylko raz wygrała z Polską, towarzysko w 1953 roku w Tiranie 2:0. O punkty drużynie z Bałkanów ta sztuka nie udała się nigdy, a najbliżej na własnym terenie była w 1972 gdy w eliminacjach ME padł remis 1:1. Potem na wyjeździe Polacy wygrywali w 1985 roku 1:0 (bramka Zbigniewa Bońka) i 1989 2:1 (Tarasiewicz i Ziober). Teraz drużynę Paulo Sousy czeka wyjątkowo trudne zadanie, bo rywal znajduje się na fali, a na Arena Kombetare zasiądzie ponad 20 tysięcy fanatycznych kibiców. W zespole Edoardo Reji zabraknie Sokola Cikalleshi, którego wyeliminował COVID, ale włoski selekcjoner nie może narzekać.

-W reprezentacji Albanii występuje wielu piłkarzy z Serie A. Jest to bardzo dobry zespół, który umie bronić, a w ataku też potrafi zaskakiwać. Wiemy, że czeka nas trudny mecz, można powiedzieć, że o wszystko, ale dla takich gra się przecież w piłkę - powiedział Kamil Glik, środkowy obrońca kadry Polski. W Tiranie wszyscy żyją spotkaniem, zainteresowanie jest ogromne, można się spodziewać ogromnych korków w godzinach wieczornych. Taka jest specyfika tego miasta i kraju, a ruch drogowy wygląda to zupełnie inaczej niż w Polsce.

Nasi piłkarze wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na porażkę, bo praktycznie wyeliminuje ona ich z barażów o mundial. Biało-czerwonych wesprze kilkuset kibiców, choćby z takich ośrodków jak Kielce, Sandomierz, Tarnobrzeg, Radom. Cała Polska liczy na zwycięstwo.

PS Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu: Cioną Po Oczach, Stalko Regeneracja, Gokarty Kielce.

Wideo

Materiał oryginalny: Polska gra z Albanią. W bardzo ważnym meczu naszą reprezentację będą wspierać kibice z Kielc, Sandomierza, Radomia, Tarnobrzega [WIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie