Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski nie wywalczyła bezpośredniego awansu na Euro 2024. W meczu ostatniej szansy zamiast wygrać Czechy to tylko zremisowała z nimi 1:1. Po przerwie na bramkę Jakuba Piotrowskiego odpowiedział Tomas Soucek. Czechom wystarczy do kwalifikacji już tylko punkt z Mołdawią, my będziemy się męczyć w dwuetapowych barażach zaplanowanych na marzec 2024 roku. Wśród potencjalnych rywali wielkie, uznane marki...

Eliminacje Euro 2024. Mecz Polska - Czechy 1:1

Miało być pięknie, ale wyszło jak zawsze. Problemy Polski zaczęły się tak naprawdę rano, gdy Piotr Zieliński zgłosił chorobę. Lider środka pola został więc w pokoju hotelowym.

Polska spektakularnie zawaliła eliminacje, dlatego na finiszu była zależna od innych wyników. Tuż przed rozpoczęciem naszego meczu Mołdawia na szczęście nie pokonała Albanii (1:1). To o dwie godziny wydłużyło nasze i tak ułamkowe szanse na bezpośredni awans.

Gdybyśmy dzisiaj zwyciężyli na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym, o wszystkim zadecydowałby poniedziałkowy mecz w Koszycach. Awans byłby pisany Polsce wyłącznie w przypadku remisu Czechów z Mołdawią. A tak nawet remis pozwoli naszym południowym sąsiadom wywalczyć bilety na turniej w Niemczech.

Robert Lewandowski podarował bluzę zziębniętemu chłopcu

Polska - Czechy 1:1.
Polska - Czechy 1:1. PAP, Piotr Nowak

Polacy nie byli w stanie odgryźć się Czechom za porażkę z marca. W ciężkim meczu miewaliśmy wyłącznie przebłyski. Jak wtedy, kiedy przed przerwą stadion na chwilę eksplodował po trafieniu na 1:0 autorstwa Jakuba Piotrowskiego.

Mecz był twardy, momentami zbyt bardzo, jak wtedy gdy Jan Bednarek trafił korkiem w głowę rywala. Z powodu złego samopoczucia już w przerwie do szpitala na badania pojechał napastnik Karol Świderski. Potem wypadł nam jeszcze z powodu kontuzji stoper Paweł Bochniewicz.

O naszym niepowodzeniu zadecydowała 49 minuta. To wtedy wyrównującą bramkę zdobył Tomas Soucek, wykorzystując nieporadność naszej obrony. Co najgorsze, w doliczonym czasie to Czesi mogli przechylić jeszcze szalę na swoją stronę, ale jakimś cudem druga bramka dla nich nie padła. Wyratował nas nie kto inny jak Wojciech Szczęsny, który pobiegł w pole karne, gdy wykonywaliśmy rzut rożny w ostatniej akcji meczu.

Reprezentację Polski po ostatnim gwizdku żegnały gwizdy. Co nam pozostaje? Przede wszystkim baraże o Euro 2024. Zagramy w nich potencjalnie przeciw Włochom lub Ukrainie - a będzie to dopiero półfinał.

Piłkarz meczu: Tomas Soucek
Atrakcyjność meczu: 6/10

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...