Polska – Słowenia 1:1. Remis na koniec roku

(SAW)
Łukasz Teodorczyk w meczu ze Słowenią we Wrocławiu zdobył bramkę dającą remis.
Łukasz Teodorczyk w meczu ze Słowenią we Wrocławiu zdobył bramkę dającą remis. Polskapress
W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym we Wrocławiu, Polska zremisowała ze Słowenią 1:1. Było to ostatnie spotkanie biało-czerwonych w tym roku.

Polska - Słowenia 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Miha Mevlja 24, 1:1 Łukasz Teodorczyk 79.

Polska: Boruc (46. Szczęsny) - Bereszyński, Cionek, Pazdan, Jędrzejczyk – Wszołek (66. Błaszczykowski), Krychowiak (46. Wilczek), Góralski (61. Zieliński), Mączyński (83. Dąbrowski), Kapustka (71. Grosicki) - Teodorczyk.

Słowenia: Belec (84. Koprivec) - Jović, Samardžić (46. Mlinar), Mevlja, Sikošek - Omladič, Krhin, Zajc (46. Kronaveter), Kurtič, Verbič (66. Pihler) – Iličić (53. Šporar).

Sędziował: Bjorn Kuipers (Holandia). Widzów: 40 119.

Kartki: żółte: Pazdan (Polska), Zajc, Krhin (Słowenia).

Dla trenera Adama Nawałki mecz ze Słoweńcami we Wrocławiu był przeglądem rezerw. Już wcześniej pozwolił bowiem wyjechać ze zgrupowania Robertowi Lewandowskiemu, Łukaszowi Piszczkowi i Kamilowi Glikowi. Był to też pojedynek z rywalem grającym podobnie do tego, z którym jego podopieczni zmierzą się w marcu przyszłego roku w eliminacjach mistrzostw świata, a więc z Czarnogórą. Towarzyski mecz, wieńczący bardzo dobry rok biało-czerwonych wypadł wprawdzie przeciętnie, a niektórzy zmiennicy zaprezentowali się słabo, ale ważne jest to, że nie zakończył się porażką, gdyż długo się na nią zanosiło.

W wyjściowym składzie było aż osiem zmian w stosunku do wygranego 3:0 meczu z Rumunią w Bukareszcie (Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak). Na szpicy zagrał Łukasz Teodorczyk, który w Anderlechcie Bruksela strzela gola za golem, ale też podpadł za aferę alkoholową. Teodorczyk z Rumunami był zmiennikiem, ze Słowenią (wicelider grupy F eliminacji MŚ) zagrał w podstawowym składzie i pod koniec wpisał się na listę strzelców, ratując remis.

Początek był wyrównany z niezliczoną ilością pojedynków w środku pola. Jednym i drugim trudno było przedostać się w pole karne rywala. Aż do 24 minuty, gdy właściwie pierwszy celny strzał gości zakończył się golem. Dobrze dograną piłkę z rzutu wolnego Miha Mevlja uderzył na bliższy słupek, spóźnił się trochę z interwencją Artur Boruc i było 0:1.

Bramka trochę obudziła biało-czerwonych, którzy zaatakowali odważniej i większą liczbą zawodników. Do końca pierwszej połowy nic to jednak nie dało.

Po przerwie trener Adam Nawałka zaczął sukcesywnie wprowadzać do gry zmienników. Z wprowadzonym za Krychowiaka napastnikiem Kamilem Wilczkiem Polacy przeszli też na bardziej ofensywne ustawienie. Gdy już w 48 minucie po dobrym dograniu Wilczka przed szansą stanął Teodorczyk jego strzał został zablokowany), wydawało się, że gospodarze ruszą na Słoweńców. Ale gra znów szybko przeniosła się do środka pola.

Wrocławka publiczność żywiołowo dopingowała naszą drużynę, po godzinie gry Nawałka wzmocnił drugą linię Piotrem Zielińskim, niedługo później Jakubem Błaszczykowskim i Kamilem Grosickim. Dało to efekt, bo w 79 minucie po dograniu Błaszczykowskiego ładną podcinką nad bramkarzem wyrównał Teodorczyk i przełamał się w końcu w reprezentacji.

Materiał oryginalny: Polska – Słowenia 1:1. Remis na koniec roku - Echo Dnia Świętokrzyskie