Poraniona przez nożownika Wiktoria ze Stalowej Woli zaczyna...

  Poraniona przez nożownika Wiktoria ze Stalowej Woli zaczyna chodzić, trwa zbiórka na rehabilitację

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z długimi jasnymi włosami w środku to Wiktoria, która ze sceny Miejskiego Domu Kultury podziękowała za pomoc

  Z długimi jasnymi włosami w środku to Wiktoria, która ze sceny Miejskiego Domu Kultury podziękowała za pomoc ©Lila Drzewi

  Przed tygodniem przez cztery dni pod okiem zawodowej kadry instruktorskiej, pracującej pod kierownictwem Marka Radulego – cenionego gitarzysty i pedagoga odbyły się w Miejskim Domu Kultury Zimowe Warsztaty Muzyczne.
  Z długimi jasnymi włosami w środku to Wiktoria, która ze sceny Miejskiego Domu Kultury podziękowała za pomoc

  Z długimi jasnymi włosami w środku to Wiktoria, która ze sceny Miejskiego Domu Kultury podziękowała za pomoc ©Lila Drzewi

  Koncert finałowy Zimowych Warsztatów Muzycznych miał tym razem specjalny, pomocowy charakter. Dedykowano go poszkodowanej w dramatycznych wydarzeniach w galerii „Vivo” mieszkance Stalowej Woli – Wiktorii Widak, która po bezsensownym ataku nożownika doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego i straciła czucie w nogach.

  Wiktoria związana była z Teatrem „JakSięPatrzy” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, stąd społeczność MDK, pracownicy i sympatycy chcą pomóc jej zebrać fundusze na rehabilitację i powrót do sprawności. - Liczymy, że nasza publiczność włączy się w pomoc a koncert finałowy będzie jedynie świetnym pretekstem do zbiórki funduszy - ogłosili.

  Wiktoria to młoda, silna osoba, która walczy o powrót do sprawności, co pozwala jej stawiać pierwsze kroki po dramatycznych przejściach. Wierzymy razem z nią, że niedługo stanie o własnych siłach i powróci do swojej dawnej aktywności.

  Celem jest zebranie kwoty 28 tysięcy złotych na miesięczny turnus rehabilitacyjny w jednym z dwóch liczących się w kraju ośrodków rehabilitujących pacjentów po tego typu urazach. W akcję włączyły się lokalne firmy, artyści, którzy przekazują swoje płyty z autografami, podpisane plakaty, fotosy czy bilety wstępu na wydarzenia w MDK dla osób chcących zlicytować takie przedmioty, ale też publiczność, odwiedzająca Miejski Dom Kultury przy licznych okazjach i hojnie wspierająca finansowo akcję.

  W dniu 5 lutego, po trzech weekendach kwestowania z puszkami w Miejskim Domu Kultury zostało otwartych 9 z 22 litrowych puszek jednorazowych, które zostały zapełnione przez datki. Po przeliczeniu komisyjnym kwota zebrana wyniosła dokładnie 6 tysięcy 953 złotych 21 groszy. Wolontariusze będą zbierać pieniądze do 30 marca. Pieniądze można także wrzucać do puszki w sekretariacie i Dziale Księgowości MDK od poniedziałku do piątku w godzina 7 – 15. Na punkt kulminacyjny akcji organizatorzy wyznaczyli 8 lutego. W tym dniu odbyło się w Miejskim Domu Kultury wydarzenie kipiące energią, hipnotyzujące bezkresem talentów i pasji, skrzące się radością ze wspólnego tworzenia. To finał zimowych warsztatów muzycznych!

  Podczas czwartkowego koncertu finałowego warsztatów doszło do niezwykłego zdarzenia. Na scenę weszła podtrzymywana przez koleżanki Wiktoria. - Szybko dochodzę do zdrowia. Wróciłam z trzytygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Pojechałam tam na wózku, a dziś mogę już stanąć na nogach, a nawet chodzić. Będę walczyć, by w końcu tak chodzić jak przed wypadkiem. Staram się też zapomnieć o tym, co stało się w październiku w VIVO - powiedziała Wiktoria do publiczności. Otrzymała olbrzymie brawa.

  W czwartek na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpiła stalowowolska śpiewająca i grająca młodzież oraz Marek Raduli, Ola Królik, Ewa Niewdana – Hady, Mirosław Dyjak i Marcin Dyjak (ojciec z synem zagrali na harmonijkach ustnych), Dawid Lewandowski, Marcin A. Steczkowski, Marcin Jadach, Grzegorz Grzyb, Mariusz Godzina, Karol Godek, Wojciech Stanisz, Mateusz Gębski i Marcin Maziarz.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo