Porażka "Jeziorowców" z koszalińskim AZS-em (zdjęcia)

/gli/
Skrzydłowy Jeziora Tarnobrzeg, Xavier Alexander (z piłką) rzucił w meczu przeciwko AZS-owi Koszalin 15 punktów. Grzegorz Lipiec
Nie tak tarnobrzescy kibice wyobrażali sobie przedostatni mecz koszykarzy Jeziora w obecnym sezonie Tauron Basket Ligi. Po wyrównanej pierwszej połowie "Jeziorowcy" mieli słabszy fragment gry w trzeciej kwarcie i przez to przegrali piątkowy mecz z AZS-em Koszalin.

JEZIORO TARNOBRZEG - AZS Koszalin 79:90 (21:23, 21:20, 17:26. 12:20)

Jezioro: Tiller 22, Alexander 15, Dłoniak 13, Krajniewski 8, Doaks 7, Wall 6, Przybyszewski 4, Long 2, Patoka 2.

AZS: Leończyk 20, Wołoszyn 18, Wiśniewski 18, Henry 10, Jones 8, Harris 7, Milicic 3, Mielczarek 3.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. W tej części gry w zespole gospodarzy wyróżniał się przede wszystkim JT Tiller, a wśród koszalinian punktował Łukasz Wiśniewski. Decydująca okazała się trzecia kwarta. Bartłomiej Wołoszyn czterokrotnie trafił z dystansu w tej części starcia i z wyniku 57:56 dla AZS-u zrobiło się 69:59. "Jeziorowcy" po tym ciosie już się nie podnieśli.

Ostatni mecz sezonu TBL "Jeziorowcy" rozegrają w niedzielę o godzinie 15. Na własnym parkiecie podopieczni Dariusza Szczubiała zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg.