Porażka koszykarzy Siarki Tarnobrzeg z PGE Turów Zgorzelec

Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg zaliczyli falstart do nowego sezonu.
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg zaliczyli falstart do nowego sezonu. Grzegorz Lipiec
Nie takiej inauguracji spodziewali się kibice koszykarskiej drużyny Siarki Tarnobrzeg. W pierwszym meczu nowego sezonu nasz zespół wysoko przegrał z PGE Turów Zgorzelec 51:87.

Faworytem spotkania byli zgorzelczanie i faworyt nie zawiódł. Po pierwszej połowie goście wygrywali tylko dwoma punktami i kibice żyli nadzieją, że po zmianie stron będzie lepiej a miejscowi wygrają. Nic z tych rzeczy. Najpierw wysiadła syrena oznaczająca przerwy w grze, następnie wysiadła tablica z wynikami i odmierzaniem czasu, a w końcu wysiadła dobra gra Siarki. Druga połowa w wykonaniu tarnobrzeskiej drużyny była fatalna, dlatego skończyło się prawie pogromem.
- Liczyłem się z porażką w tym meczu, ale nie liczyłem, że będzie aż tak wysoka. W pierwszej połowie graliśmy dobrze, ale zawaliliśmy koniec drugiej kwarty i był to decydujący mement. Po przerwie było już źle – przyznał trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Pyszniak.

Teraz przed naszą drużyną równie trudne, a może nawet jeszcze trudniejsze zadnie. W środę rywalem tarnobrzeskiego zespołu będzie mistrz Polski Stelmet Zielona Góra, który zagra w swojej hali.