Porażka Stalówki w Lublinie

Grzegorz Lipiec
Trener Bogdan Pamuła (w środku) i jego podopieczni ze Stali Stalowa Wola nie zaliczą meczu ze Startem do udanych. Łukasz Solski
W niedzielny wieczór drugoligowi koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali 62:69 ze Startem w Lublinie. W tabeli zielono-czarni zajmują szóste miejsce z dorobkiem 18 punktów.

MKS Start S.A. Lublin - Stal Stalowa Wola 69:62 (12:21, 19:11, 22:17, 16:13)

Start: Pelczar 4, Czujkowski 25 (2x3), Kowalski 8 , Myśliwiec 10, Ciechociński 11 (1x3) oraz Hałas 6, Szczepaniak 3 (1x3), Muda 2.

Stal: Partyka 19 (2x3), Konieczny 10 (2x3), Zaguła 10 (1x3), Galewski 12 (11 zb.), Pawlus 3 (9 zb.) oraz Łabuda 5 (1x3), Kułaga 2, Pietras 1, Nowak, Wojtanowicz.

Koszykarze lubelskiego Startu przystąpili do spotkania ze Stalówką wzmocnieni dwoma zawodnikami, którzy występują w ekipie grającej w Tauron Basket Lidze. Mowa tutaj o centrze Bartoszu Ciechocińskim oraz obrońcy Alanie Czujkowskim. Dodatkowo w składzie obecni byli jeszcze Bartłomiej Pelczar i Wojciech Hałas.

Za to Stalówka zagrała w optymalnym zestawieniu z Rafałem Partyką na czele. Właśnie doświadczony rozgrywający wspólnie z silnym skrzydłowym Przemysławem Galewskim dali zielono-czarnym pewne prowadzenie w pierwszej kwarcie. Stal wygrywała po 10 minutach gry 21:12. W kolejnej części gry lubelski zespół odrobił część strat i na przerwę schodził przegrywając jednym punktem. Na początku trzeciej odsłony meczu, po rzucie Czujkowskiego, Start wyszedł na prowadzenie i zaczął stopniowo odjeżdżać Stali. Na szczęście podopieczni Bogdana Pamuły wrócili do gry. Niestety, Stalówka nie potrafiła w czwartej kwarcie znaleźć recepty na skutecznych lublinian, którzy wygrali cały mecz. Zielono-czarni rzucali w Lublinie z przeciętną skutecznością 36 procent i to jest główna przyczyna porażki. Teraz Stal czeka sobotni wyjazd do stolicy na mecz z miejscowym KK Warszawa.