Porażka z liderkami. Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg musiały uznać wyższość zespołu z Rzeszowa

/gli/
Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg przegrały w sobotę w ligowym pojedynku z Developresem Rzeszów (czerwone stroje) 0:3. Grzegorz Lipiec
W sobotę w meczu siódmej kolejki rozgrywek drugiej ligi siatkarek, Anser-Siarka Tarnobrzeg uległa Developresowi Rzeszów 0:3.

Katarzyna Galica, kapitan Anser-Siarki Tarnobrzeg:

- Czegoś zabrakło i to jest w tym wszystkim najgorsze. To już kolejny mecz, kiedy prowadzimy w poszczególnych setach, a w decydujących momentach tracimy przewagę i przegrywamy. Nie grałyśmy źle, ale musimy wciąż pracować nad tym, aby nie marnować takich okazji. Chciałyśmy wygrać dla trenera Andrzeja Dróbkowskiego. Wierzę, że do przełamania potrzebujemy jednego zwycięstwa, wtedy będzie łatwiej o kolejne.

Anser-Siarka Tarnobrzeg - Developres Rzeszów 0:3 (22:25, 22:25, 16:25)

Anser-Siarka: Galica, Sas, Wąż, Róg, Bator, Grzesiak, Janda (libero) oraz Dziadosz, Pietrasik.

Developres: Filipowicz, Cieślik, Warzocha, Olszówka, Adamska, Grzelak, Peret (libero) oraz Myjak, Gasidło.

Liderki z Rzeszowa nie miały łatwego zadania w Tarnobrzegu. Miejscowe prowadzone przez Barbarę Mysiak, która zastępuje chorego trenera Anser-Siarki, Andrzeja Dróbkowskiego, postawiły "wysoko poprzeczkę" swoim rywalkom. W każdym secie gospodynie obejmowały prowadzenie, jednak w decydujących chwilach Developres odrabiał straty, a potem przechylał szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drużynie z Rzeszowa na pozycji libero bardzo dobre zawody rozegrała Paulina Peret, która ma na swoim koncie grę w Anser-Siarce.

Więcej o meczu przeczytają Państwo w poniedziałkowym dodatku sportowym do "Echa Dnia".