Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Posprzątajmy Tarnobrzeg

Grzegorz LIPIEC, [email protected]
Nawet w centrum Tarnobrzega można zauważyć mnóstwo śmieci, które leżą na ulicach. Na zdjęciu: fragment ulicy Szerokiej.
Nawet w centrum Tarnobrzega można zauważyć mnóstwo śmieci, które leżą na ulicach. Na zdjęciu: fragment ulicy Szerokiej. Grzegorz Lipiec
Zespół Szkół Społecznych numer 2 w Tarnobrzegu zachęca do udziału w niezwykle ciekawym przedsięwzięciu. Wszystko to za jedyne 33 tysiące złotych!

Edukacja ekologiczna przez lekcje z młodzieżą, audycja radiowa i na zakończenie happening promujący ochronę środowiska. W Tarnobrzegu rusza wielki projekt, dzięki któremu szkodzący środowisku naturalnemu być może "przejrzą na oczy". A jest kogo edukować, o czym świadczą tony odpadów "walających się" po tarnobrzeskich ulicach i trawnikach.

Zespół Szkół Społecznych numer 2 im. Małego Księcia w Tarnobrzegu zainaugurował projekt "Mały Książe EKOlogiem".

WIELE ŚRODOWISK

O ile głównymi pomysłodawcami projektu są nauczyciele z tarnobrzeskiego "Małego Księcia", tak w realizację działań zostaną już zaangażowane osoby z różnych środowisk.

Na piątkowym spotkaniu inaugurującym akcję gośćmi byli: przedstawiciele tarnobrzeskiego magistratu, dyrektorzy miejscowych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

- W naszej szkole już stworzyliśmy grupę dziesięciu wolontariuszy, którzy zajmować będą się organizacją akcji. Teraz w pozostałych gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych Tarnobrzega muszą zostać wybrani kolejni wolontariusze - wyjaśnia Sławomir Partyka, pedagog szkolny Zespołu Szkół Społecznych numer 2 im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. - Głównym celem działań projektowych jest wychowanie w duchu dbałości o środowisko naturalne, nabycie nawyków segregacji odpadów wtórnych, oszczędzania wody i energii. Propagowanie ekologicznego stylu życia, kreowanie postaw proekologicznych, czyli wdrażanie nawyków dbałości o czystość środowiska naturalnego z uwagi na przyszłe pokolenia.

AMBITNY PLAN

Organizatorzy akcji przygotują dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęcia edukacyjne, konkursy dotyczące segregacji odpadów wtórnych powiązanych z nauką segregowania, konferencje naukowe, wydana zostanie "Eko-broszura" z poradami jak segregować, i jak oszczędzać zasoby natury, a wszystko w celu kreowania postawy ekologicznej poprzez naukę.

- Całą akcję podsumujemy happeningiem, który to odbędzie się na placu Bartosza Głowackiego w trakcie Dni Tarnobrzega - mówi Sławomir Partyka.

Przedsięwzięcie ogłoszone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest finansowane z pieniędzy Komisji Europejskiej, a włącznie z wkładem własnym Towarzystwa Oświatowo-Naukowego im. Małego Księcia z Tarnobrzega cały koszt akcji wyniesie 33 tysiące złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie