Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawie 11 milionów złotych z budżetu państwa trafi do gmin i powiatu niżańskiego na drogi

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Gminy w powiecie niżańskim dostały wsparcie na budowę i remonty dróg
Gminy w powiecie niżańskim dostały wsparcie na budowę i remonty dróg Pixabay
W Auli przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku odbyło się uroczyste wręczenie promes dla powiatu niżańskiego i gmin, na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zobaczcie, co zostanie zrobione.

Miliony na drogi w powiecie niżańskim

W ramach przyznanych środków do powiatu niżańskiego i gmin trafią środki w wysokości blisko 11 mln złotych, które samorządowcy przeznaczą na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, poprzez wybudowanie lub wyremontowanie dróg, budowę przejść dla pieszych, oświetlenia ruchliwych skrzyżowań czy stworzenia ścieżek rowerowych.

Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mają, poprzez rozwój lokalnej infrastruktury drogowej, zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo na drogach lokalnych. Otrzymane dofinansowanie stanowi do 80% wartości każdego zadania.

Powiat niżański i gminy, które znalazły się na liście podstawowej zatwierdzonej przez Premiera Mateusza Morawieckiego do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, łącznie otrzymały wparcie w wysokości blisko 10,9 miliona złotych, z czego do powiatu trafi 4,4 miliona złotych zaś do gmin 6,5 miliona złotych.

Budowa chodnika, przebudowa drogi

Szczegółowy podział przyznanych środków z listy podstawowej oraz zadania, na które otrzymano dofinasowanie, przedstawia się następująco:

  • Powiat Niżański – 1 458 698 złotych – na zadanie „Budowa chodnika wraz z przebudową drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1087R Jeżowe – Wola Raniżowska w miejscowości Nowy Nart” i 2 908 510 złotych na zadanie „Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1048R Zdziary - Banachy na odcinku Dąbrówka – Kurzyna Mała wraz z przebudową drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1048R Zdziary - Banachy w miejscowości Kurzyna Średnia”
  • Gmina Harasiuki – 3 196 304,80 złotych – na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1067R Łazory – Bidaczów Stary w miejscowości Łazory polegająca na budowie drogi rowerowej”
  • Gmina i Miasto Nisko – 1 621 171,09 złotych – na zadanie „Budowa drogi dla pieszych w ciągu ulicy Wesołej w Nisku”
  • Gmina Krzeszów – 808 005,02 złotych – na zadanie „Budowa drogi dla pieszych i drogi dla rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 1062R Ulanów – Krzeszów w miejscowości Kamionka Kolonia i Krzeszów”
  • Gmina i Miasto Ulanów – 579 205,31 złotych – na zadanie „Przebudowa chodnika wraz z budową zatoki autobusowej i przebudową przejścia dla pieszych w ciągu drogi gminnej nr 102850R ul. Tadeusza Buli w miejscowości Ulanów”
  • Gmina Jeżowe – 312 749,22 złotych – na zadanie „Budowa drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2602R Stary Nart – Gwoździec w miejscowości Stary Nart”

W imieniu władz samorządowych i mieszkańców powiatu starosta niżański Robert Bednarz pogratulował włodarzom gmin otrzymanych środków finansowych oraz życzył powodzenia podczas realizacji zamierzonych zadań. Słowa wdzięczności przekazał również wiceministrowi Weberowi za pomoc, jaką kieruje w stronę powiatu niżańskiego, dzięki której niejednokrotnie planowane inwestycje mogą zostać wykonane.

– Cieszy również fakt, że oprócz powiatu, także gminom udało się pozyskać tak znaczące środki na realizację ważnych dla rozwoju całego powiatu zadań. Pragnę w tym miejscu podziękować wiceministrowi infrastruktury Rafałowi Weberowi, który podejmował i wciąż podejmuje działania wspierające samorządy w dążeniu do pozyskania środków na poprawę infrastruktury drogowej i nie tylko – mówił Starosta Robert Bednarz.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie