Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prestiżowy wyścig kolarski wraca do Tarnobrzega

Piotr Szpak
Po sześciu latach przerwy wyścig Solidarności i Olimpijczyków wraca do Tarnobrzega
Po sześciu latach przerwy wyścig Solidarności i Olimpijczyków wraca do Tarnobrzega Dawid Łukasik
Ostatni piąty etap tegorocznego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków będzie najdłuższym w całej 27 edycji tej imprezy. Liczył będzie aż 187 kilometrów długości a jego trasa poprowadzi z Tarnobrzega do Krosna.

Po sześciu latach przerwy wyścig Solidarności i Olimpijczyków wróci do Tarnobrzega. Piąty etap rozegrany zostanie w sobotę 2 lipca. Dzień wcześniej kolarze oraz ekipy im towarzyszące rozegrają czwarty etap długości 169 kilometrów, którego trasa poprowadzi z Piotrkowa Trybunalskiego do Kielc. W Kielcach ekipy będą miały nocleg, a w sobotę rano przyjadą do Tarnobrzega. Start ostry do ostatniego piątego etapu nastąpi na Placu Bartosza Głowackiego, następnie kolarze pojadą przez Baranów Sandomierski, Mielec, Przecław, Żarnową, Strzyżów, Czarnorzeki, Zamek Kamieniec do Krosna.

Po zakończeniu 4 lipca poprzedniej edycji wyścigu organizatorzy z Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” prowadzili rozmowy z władzami szeregu miast w województwach Łódzkim, Świętokrzyskim, Mazowieckim, Małopolskim i Podkarpackim w celu ustalenia miast etapowych nowej imprezy.

W czasie tych rozmów działacze Regionu Ziemia Radomska NSZZ „Solidarność” zaproponowali, by ze względu na przypadającą w 2016 roku czterdziestą rocznicę „wydarzeń Radomskich” organizację startu lub mety jednego z etapów zaproponować władzom Radomia. Prezydent Radomia propozycję przyjął, pod warunkiem, że dla większego zwrócenia uwagi na wydarzenia sprzed czterdziestu lat Radom będzie miastem startu całego wyścigu. Z tego względu 27-my Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków będzie rozegrany w dniach od 29 czerwca do 2 lipca na trasie z Radomia do Krosna. Natomiast w Łodzi będzie zlokalizowana meta pierwszego etapu.

Trwają rozmowy z władzami miast i gmin na temat szczegółowego poprowadzenia trasy poszczególnych etapów. Wpłynęły już zgłoszenia ekip zawodowych z Belgii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech, Słowacji i Białorusi. Organizatorzy liczą, że w środę 29 lipca na starcie tego najbardziej prestiżowego dla polskiego kolarstwa wyścigu stanie 120 zawodników, w tym nie jedna bądź dwie ekipy polskie, lecz wszystkie, które w bieżącym roku będą posiadały licencja Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie