Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezes Huty Stalowa Wola we władzach Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Zdzisław Surowaniec
Krzysztof Trofiniak - prezes Huty Stalowa Wola, wśród dowódców Wojsk Lądowych na poligonie pod Toruniem.
Krzysztof Trofiniak - prezes Huty Stalowa Wola, wśród dowódców Wojsk Lądowych na poligonie pod Toruniem. Zdzisław Surowaniec
Krzysztof Trofiniak - prezes Huty Stalowa Wola, oraz Dariusz Sokólski i Tomasz Nita - zostali powołani w skład zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Informacja podana przez Nowy Przemysł, potwierdziło Ministerstwo Skarbu Państwa. Nowi członkowie zarządu obejmą obowiązki od 15 grudnia tego roku.

Polska Grupa Zbrojeniowa, zwana "pegazem", to konsorcjum skupiające zakłady państwowe przemysłu zbrojeniowego. W skład PGZ wchodzi 30 spółek (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5 miliarda złotych. Polska Grupa Zbrojeniowa zatrudnia ponad 16 tysięcy pracowników. Oficjalna inauguracja działalności spółki odbyła się 2 września podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Krzysztof Trofiniak - prezes Huty Stalowa Wola, w Polskiej Grupie Zbrojeniowej będzie odpowiedzialny za handel i marketing spółki. Funkcję prezesa, dyrektora generalnego HSW pełni od 30 czerwca 2008 roku. Wcześniej w Hucie był między innymi szefem przygotowania technicznego. Jak się dowiedzieliśmy, pozostaje nadal prezesem HSW.

Dariusz Sokólski, dotychczasowy prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych numer 2 w Bydgoszczy, jako członek zarządu PGZ będzie odpowiedzialny za rozwój spółki. Z WZL był związany od 1999 roku. Wcześniej jako kierownik sekcji, a w latach 2004-2013 jako główny technolog. W 2013 roku został powołany na stanowisko prezesa.

Tomasz Nita, dotychczasowy prezes Fabryki Broni Łucznik-Radom, w PGZ będzie odpowiadał za sprawy produkcyjne. Prezesem fabryki został w 2007 roku. W latach 2003-2007 był kierownikiem kontrolingu w spółce Bumar. Jest też członkiem rady nadzorczej Energia Euro Park. W latach 2007-2008 był członkiem rady nadzorczej Bumar - Łabędy.

- To dobrze że zarząd PGZ będzie działał w komplecie. W jego składzie znaleźli się doskonali fachowcy, którzy wcześniej dobrze zarządzali spółkami obecnie tworzącymi PGZ - Hutą Stalowa Wola, Fabryką Broni Łucznik w Radomiu i Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy - powiedział nam Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w MSP. - W ciągu półtora roku od ogłoszenia konsolidacji branży zbrojeniowej wokół Polskiej Grupy Zbrojeniowej przeprowadziliśmy skomplikowany proces, konsolidując 26 podmiotów, w tym 8 grup kapitałowych z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości i nowych technologii, z rocznymi obrotami sięgającymi 5 mld zł oraz prawie 19 tysiącami pracowników. Takie próby były podejmowane przez ponad dziesięć lat i nie udawało się ich doprowadzić do końca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie