Przebudzony Słowianin. Wyniki stalowowolskiej piłkarskiej klasy okręgowej

/DASZ/
W Rzeczycy Długiej miejscowy beniaminek (w żółtych koszulkach) został rozgromiony przez liderującą Olimpię Pysznica. Marcin Radzimowski
Wisan Skopanie niespodziewanie stracił punkty w Kamieniu, a tarnobrzeska Wielowieś odrabia straty poniesione na początku sezonu. Bez najmniejszych kłopotów lider z Pysznicy zwyciężył beniaminka z Woli Rzeczyckiej, ale najwięcej emocji przeżyli kibice, którzy przyszli na mecz w Krzeszowie.

Rotunda Krzeszów - KS Podwolina 3:3 (2:0).

Szostak 13, 19, 62 - Ślusarczyk 70, Drabik 84 z karnego, Pędlowski 90.
Rotunda: Świeca - Wójcik, Pielecki, Partyka, Kogut - Rojcewicz, Grudysz (88 Welc), Zielonko (73 Fąfara), Szostak (78 Melnik) - Guściora, Samko.
Podwolina: Kusy - Drabik, Ślusarczyk (70 Łepski), Kowal, Koleński (78 Siek) - Marchut (30 Jaskowski), Szymonik, Madej, Pędlowski - Hetnar (67 Pikor), Gąsiorowski.
Żółte kartki: Wójcik, Kogut (R), Drabik, Jaśkowski, Szymonik, Madej, Pędlowski (P). Sędziował: Wojciech Kruk ze Stalowej Woli. Widzów 100.
Po 19 minutach gry miejscowi prowadzili 2:0, na sześć minut przed zakończeniem spotkania nadal wygrywali różnicą dwóch goli, a mimo to mecz zakończył się podziałem punktów. Kontaktowego gola w 84 minucie strzałem z rzutu karnego zdobył Marcin Drabik, a w ostatniej minucie Marek Pędlowski uprzedził bramkarza miejscowych doprowadzając do wyrównania. Bohaterem spotkania był jednak nie Pędlowski, ale Krystian Szostak, którzy trzykrotnie pokonywał bramkarza Podwoliny.

Wichry Rzeczyca Długa - Olimpia Pysznica 0:5 (0:4).
Socha 18, Sobiło 25, 32, Krawiec 40, Proc 60.
Lider nie dał beniaminkowi najmniejszych szans i już po pierwszej połowie było praktycznie wiadomym, która drużyna zainkasuje trzy punkty. Podopieczni trenera Piotra Brzezińskiego wyrastają na głównego faworyta rozgrywek, grają bowiem widowisko, a co najważniejsze skutecznie.

LZS Ździary - Tłoki Gorzyce 1:1 (0:0).
Gruszczyński 65 - Świąder 82.
To był dobry mecz, obie drużyny miały jeszcze po dwie sytuacje, z których mogły strzelić zwycięskiego gola - mówił po spotkaniu szkoleniowiec piłkarzy z Gorzyc Janusz Gierach.

Słowianin Grębów - Unia Nowa Sarzyna 4:1 (0:0).
Tabaka 54, Sz. Rytyna 56, Stręciwilk 83, Bartnik 86 - Waliłko 85.
Po pierwszej połowie zanosiło się na bezbramkowy remis, ale po przerwie zrobił się piękny mecz i kibice opuszczali stadion wreszcie zadowoleni - mówił nam działacz klubu z Grębowa Józef Burdzy.

Wielowieś Tarnobrzeg - Sparta Jeżowe 2:1 (2:1).
Borowski 13, Szczepański 45 - Piędel 41.

Bukowa Jastkowice - Orzeł Rudnik 3:1 (0:1).
Karczmarczyk 50, T. Bartnik 53, D. Bartnik 80.

Sokół Kamień - Wisan Skopanie 3:1 (1:0).
Piróg 24, Socha 75, Czubat 87 - Polek 88.

San Wrzawy - Unia Skowierzyn 4:1 (1:1)
Michał Fietko 3, 75, Maciej Fietko 80, Machowski 85 z karnego - Kawęcki 15.

16. Orzeł Rudnik 7 0 7-34 0 0 7
W następnej kolejce, 21-22 września: Sparta - Bukowa, Podwolina - Wielowieś, Unia S. - Rotunda, Olimpia - San, Unia NS - Wichry, Tłoki - Słowianin, Wisan - Zdziary, Orzeł - Sokół.