Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przetarg na rozbudowę wałów przeciwpowodziowych na Wiśle w Tarnobrzegu

KAT
Przetarg ogłosił Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Chodzi o rozbudowę prawie dziesięciu kilometrów wałów przeciwpowodziowych na Wiśle zlokalizowanych na odcinku pomiędzy Tarnobrzegiem od osiedla Skalna Góra a Koćmierzowem na granicy województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Zobacz: Było głośno i kolorowo. Wały Chrobrego w Szczecinie rozbłysły fajerwerkami

(Dostawca: x-news)

Przebudowa ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców prawostronnej części doliny rzeki Wisły na odcinku od Tarnobrzega do Koćmierzowa, ochronić tereny zabudowane oraz ograniczyć straty powodziowe poprzez modernizację istniejącego obwałowania. Na modernizację tej części wału mieszkańcy Tarnobrzega czekali sześć lat. - Termin składania ofert mija dziesiątego października - mówi wiceprezydent WojciechBrzezowski. - Mam nadzieję, że tych procedur odwoławczych ze strony wykonawców nie będzie zbyt wiele i z początkiem roku rozpoczną się prace.

Zadanie, którego pełna nazwa brzmi: „Wisła - etap 1 - rozbudowa prawego wału rzeki Wisły w kilometrów 5+950 - 15+819 na odcinku od Tarnobrzega (Skalna Góra) do Koćmierzowa (granica woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego)”, planowane jest do realizacji w ramach Projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły. Jest ono współfinansowane między innymi przez Międzynarodowy Bank Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) oraz budżet państwa. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2017 roku. Przebudowa ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców prawostronnej części doliny rzeki Wisły na odcinku od Tarnobrzega do Koćmierzowa, ochronić tereny zabudowane oraz ograniczyć straty powodziowych na tym terenie poprzez modernizację istniejącego obwałowania. Ochroną przed powodzią zostanie objętych około 7 800 mieszkańców zamieszkujących obszar około 4 846 hektarów. Na terenie tym znajduje się ponad 4 tysięcy budynków mieszkalnych i gospodarczych, oczyszczalnia ścieków, około 80 zakładów przemysłowych, w tym tak duże firmy jak Federal Mogul oraz Huta Szkła Pilkington Automotiive. Ponadto ochroną zostanie objęty Zabytkowy Zespół Klasztorny Dominikanów. Realizacja projektu przyczyni się również do zabezpieczenia przed zalaniem wodami powodziowymi całej infrastruktury technicznej i komunalnej zlokalizowanej na tym obszarze tj.: sieci energetycznej, sieci telefonicznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej. Dodatkowo przedsięwzięcie przyczyni się do ochrony prawobrzeżnej części Sandomierza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie