Puchar Polski: Piłkarze Stali Nowa Dęba lepsi w finale od Mokrzyszowa Tarnobrzeg

/ARKA/
Piłkarze Stali Nowa Dęba mają powody do satysfakcji, wygrali finałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Marcin Radzimowski
W finale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola na stadionie w Gorzycach Stal Nowa Dęba pokonała po dogrywce Mokrzyszów Tarnobrzeg 4:1, bramki: 1:0 Piotr Marut 15, 1:1 Jacek Rożek 45, 2:1 Tomasz Marek 98, 3:1 Kamil Rębisz 106, 4:1 Rębisz 120.

Stal: Puzio - Diektiarenko, Dudek, Dudziak, Rachwał, Nowak (46 T. Marek), Sz. Serafin (46 K. Rębisz), K. Serafin, Kowal (45 R. Marek), Urbaniak (110 Kajetan Horodeński), Marut (105 Pogoda).

Mokrzyszów: Wardzała - Prarat, Farian (103 Łuciów), Malicki, Guściora, Haliniak, Rzepiela, W. Bożek (36 Obara, 75 Kościelny), Rożek, Polit, Sołtykiewicz (46 Stępień).
Żółta kartka: Dudek (Stal). Sędziował: Mariusz Złotek z Gorzyc.

W spotkaniu dwóch czwartoligowców prowadzenie objęła w 15 minucie Stal, po strzale głową Piotra Maruta, ale Mokrzyszów, prowadzony przez trenera z Nowej Dęby, Grzegorza Byrkę, doprowadziła do wyrównania w 45 minucie, po uderzeniu Jacka Rożka z pola karnego. Jako że w drugiej połowie bramki już nie padły, potrzebna była dogrywka. W niej skuteczniejsi okazali się nowodębianie, zdobywając aż trzy gole, po trafieniach Tomasza Marka i dwóch Kamila Rębisza. Zwycięzcom gratulował między innymi prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń.

Stal Nowa Dęba w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagra 28 maja u siebie z JKS Jarosław, a w drugim półfinale Stal II Rzeszów zmierzy się z Cosmosem Nowotaniec.