Radomiak Radom wygrał 4:0 ze Stalą Stalowa Wola

Grzegorz Lipiec
Piłkarze Stali Stalowa Wola (seledynowe koszulki) nie sprostali Radomiakowi Radom. Szymon Wykrota
Stal Stalowa Wola już na rundzie wstępnej kończy swoją przygodę z Pucharem Polski.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 4:0 (1:0)
Bramki
: Szymon Stanisławski 55, 69, Maciej Filipowicz 34, David Kwiek 77

Radomiak: Banasiak - Agu, Kościelny, Gurzęda, Sulkowski (73 Janik) - Filipowicz, Gawron (64 Kwiek), Bemba (46 Kucharski), Leândro, Brągiel - Stanisławski.

Stal: Koncki - Kolbusz, Wrona, Wójcik, Kołodziej - Adamski (86 Kozdra), Argasiński, Stelmach, Zawierucha (81 Rogowski), Mistrzyk - Gębalski.

Żółte kartki: Sulkowski - Mistrzyk, Wójcik, Adamski, Stelmach, Zawierucha, Argasiński, Kolbusz.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Piłkarze Radomiaka cieszyli się w sobotę z pokonania Stali Stalowa Wola w rozgrywkach Pucharu Polski.

Puchar Polski: Radomiak - Stal Stalowa Wola 4:0

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Stal Stalowa Wola została rozbita przez Radomiaka Radom aż 4:0. Zielono-czarni w pierwszej połowie nie grali źle. Nawet kiedy Maciej Filipowicz strzelił pierwszego gola, próbowali szybko wyrównać i wrócić do gry o awans. Tuż przed przerwą Michał Mistrzyk miał idealną okazję do wyrównania. Piłka po jego strzale trafiła w słupek. Druga połowa to mocne ataki Radomiaka, które niestety przyniosły gole. Dwa razy Szymon Stanisławski pokonał Bartosza Konckiego. Na koniec David Kwiek dobił Stalówkę. Przed trenerem Rafałem Wójcikiem jest jeszcze wiele pracy, ale budowa zespołu ze Stalowej Woli jest w początkowej fazie. Wszystko zweryfikuje liga, a być może będą jeszcze kolejne wzmocnienia zespołu.

Mecze pierwszej rundy Pucharu Polski będą rozgrywane w dniach 23-24 lipca. Radomiak zagra u siebie z pierwszoligowym GKS-em Katowice.