MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowe tłumy maturzystów na Salonach Perspektyw! Salon Maturzystów Perspektywy 2023 za nami Spotkania odbyły się w całej Polsce

OPRAC.:
Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
We wrześniu maturzyści w całej Polsce odbył Salon Perspektyw, czyli merytoryczne spotkania informacyjne dotyczące matury i studiów
We wrześniu maturzyści w całej Polsce odbył Salon Perspektyw, czyli merytoryczne spotkania informacyjne dotyczące matury i studiów Robert Woźniak/Polska Press
Salon Maturzystów Perspektywy 2023 to miejsce, gdzie maturzyści projektują swoją ścieżkę kariery. Jak co roku we wrześniu ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2023. W czternastu największych ośrodkach akademickich w Polsce Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z uczelniami gospodarzami organizowała wydarzenia, podczas których matura „spotykała się” ze studiami: Salon dostarczył wiedzy i o egzaminach maturalnych, i o ofercie uczelni. Akcja przyciągnęła tłumy!

Spis treści

Salon Maturzystów Perspektywy 2023 na 14 polskich uczelniach - tu byliśmy

To z myślą o pierwszej poważnej decyzji młodych ludzi, związanej z maturą organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia.

Kampania ruszyła w Lublinie (5-6 IX), na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, gdzie odbyły się m.in. spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie (matura w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników), ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami, a także z ekspertami rynku pracy.

Podobne punkty programu przygotowano na innych uczelniach, które stanowiły przystanki ogólnopolskiej kampanii na:

 • Uniwersytecie Szczecińskim (6-7 IX),
 • Uniwersytecie w Białymstoku (8 IX),
 • Politechnice Wrocławskiej (12-13 IX),
 • Politechnice Warszawskiej (14-15 IX),
 • Uniwersytecie Jagiellońskim (19-20 IX),
 • Uniwersytecie Gdańskim (19-20 IX),
 • Uniwersytecie Łódzkim (21-22 IX),
 • Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (22 IX),
 • Politechnice Świętokrzyskiej (25 IX),
 • Politechnice Poznańskiej (26-27 IX),
 • Uniwersytecie Śląskim (26-27 IX),
 • a także na na Politechnice Bydgoskiej (28-29 IX),
 • i Uniwersytecie Rzeszowskim (28-29 IX).

Rejestracja na wydarzenie odbywała się online.

Salon Maturzystów Perspektywy 2023 - najważniejsze informacje

Ideę Salonu Maturzystów najlepiej oddają słowa pomysłodawcy tego wydarzenia i prezesa Perspektywy Press, Waldemara Siwińskiego:

Salon jak w soczewce skupia odpowiedzi na wszystkie potrzeby, pytania i wątpliwości maturzystów, ich rodziców i nauczycieli. To tu można zdobyć najaktualniejsze informacje o egzaminach maturalnych z najbardziej kompetentnego źródła, czyli od znakomitej ekipy ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Rzeczywiście, Salony Maturzystów Perspektyw od 17 już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, jest idealnym momentem na zorganizowanie kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023 także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych.

Wyposażeni w tę wiedzę maturzyści zwiększają swoje szanse na dobrze zdaną maturę, więc też szanse na dobre studia, o których – także na Salonie – mogą rozmawiać z przedstawicielami uczelni. To właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami, a tłumy odwiedzających tę imprezę maturzystów i ich nauczycieli są najlepszym dowodem, jak to potrzebna inicjatywa - podkreśla Waldemar Siwiński

Informator maturalny dla każdego uczestnika

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odebrał za darmo (lub pobrał kod do e-booka) topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”.

Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Strefa Edukacji objęła Ogólnopolską kampanię informacyjną Salonu Maturzystów Perspektywy 2023 patronatem medialnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rekordowe tłumy maturzystów na Salonach Perspektyw! Salon Maturzystów Perspektywy 2023 za nami Spotkania odbyły się w całej Polsce - Strefa Edukacji

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie