Rekordowy bieg wychowanki Victorii Stalowa Wola, Joanny Jóźwik

/ARKA/
Joanna Jóźwik świetnie spisała się w mityngu w Toruniu.
Joanna Jóźwik świetnie spisała się w mityngu w Toruniu. Arkadiusz Kielar
Joanna Jóźwik, wychowanka Victorii Stalowa Wola, znakomicie zaprezentowała się podczas I Halowego Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup w Toruniu.

Brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów z ubiegłego roku prezentuje wysoką formę, w toruńskim mityngu zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 2.00,01. To nie tylko nowy rekord życiowy biegaczki reprezentującej obecnie AZS AWF Warszawa, ale także drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki i również drugi wynik na tegorocznych światowych listach. Jóźwik już wcześniej wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na halowe mistrzostwa Europy w marcu w stolicy Czech, Pradze. Bieg na 800 m w Toruniu wygrała Brytyjka Jenny Meadows - 1.59,85, na siódmym miejscu uplasowała się Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola - 2.05,19.

Bardzo dobrze zaprezentował się też w Toruniu w biegu na 800 metrów reprezentant Stali Nowa Dęba, Kamil Gurdak, który był trzeci z czasem 1.47,88, to jego nowy rekord życiowy. Nasz biegacz wypełnił też minimum na halowe mistrzostwa Europy. Najlepszy na tym dystansie był inny z Polaków, Adam Kszczot - 1.47,05.

W skoku w dal drugie miejsce zajął były zawodnik Sparty Stalowa Wola, Adrian Strzałkowski, z rezultatem 7,97 m. I wypełnił także minimum na mistrzostwa Europy. A wygrał Chińczyk Li Jinzhe - 7,98.

W hali w Toruniu lekkoatletów oklaskiwało kilka tysięcy widzów, transmisję z imprezy przeprowadziła telewizja TVP Sport.