Remisowy sparing Siarki i Juventy (video)

Grzegorz LIPIEC
W barwach tarnobrzeskiej Siarki kolejny bardzo dobry mecz sparingowy rozegrał Witold Jakubowski (przy piłce). Grzegorz LIPIEC
W środowym meczu kontrolnym piłkarze Siarki Tarnobrzeg zremisowali z Juventą Starachowice 2:2 (0:1).

Mecz dwóch trzecioligowców na boisku przy tarnobrzeskim Zwierzyńcu odbywał się przy rzęsiście padającym deszczu. Obie ekipy mimo kiepskiej aury stworzyły, jednak bardzo ciekawe widowisko, które obfitowało w strzelone bramki.

Jako pierwszy piłkę z "siatki" musiał wyciągać bramkarz Siarki Tarnobrzeg Łukasz Ćwiczak, który nie miał żadnych szans przy precyzyjnym uderzeniu napastnika Juventy Starachowice Grzegorza Tobiszewskiego w 13 minucie meczu. Na wyrównanie piłkarze Siarki oraz moknący kibice czekali, aż do 70 minuty, kiedy to do bramki gości trafił Paweł Krzemiński. Dwie minuty później padła bramka z cyklu "stadiony świata". Pomocnik Siarki Janusz Hynowski bez zastanowienia huknął piłkę z woleja w górny róg bramki strzeżonej przez Tomasza Wróblewskiego. Golkiper gości mógł tylko "odprowadzić" piłkę wzrokiem. Kiedy wydawało się, że Siarka wygra ten sparing, w 88 minucie "zaspała" obrona tarnobrzeskiej drużyny i gola na wagę remisu strzelił wprowadzony po przerwie napastnik Juventy Dariusz Anduła.

W Siarce ponownie dobre zawody rozegrał pomocnik Witold Jakubowski, który bardzo chciałby zostać w Tarnobrzegu i bronić barw naszej drużyny w zbliżającym się sezonie. W meczu z Juventą w Siarce zagrało również dwóch nowych testowanych zawodników. Jednak ich danych osobowych nie możemy zdradzić. Dlaczego? Zagrali w środowym sparingu bez zgody klubów w których do tej pory występowali.

W kolejnym sparingu futboliści Siarki zmierzą się w sobotę na własnym boisku z Alitem Ożarów.

Siarka Tarnobrzeg - Juventa Starachowice 2:2 (0:1).
Krzemiński 70, Hynowski 72 - Tobiszewski 13, Anduła 88.

Siarka: Ćwiczak - Jakubowski, Stępień, zawodnik testowany, Beszczyński - Łukawski, Bażant, Madeja, Mazurkiewicz, Rożek - Kamiński oraz Biało, Szymański, Duda, Krzemiński, Hynowski, Walat, Kwiatkowski, Stąporski, zawodnik testowany.

Juventa: Wróblewski - Korona, Gębura, Stępień, Płusa - Kalista, Drej, Wójtowicz, Gruszczyński - Jaros, Tobiszewski oraz Drabik, Zuba, Kopeć, Anduła.