Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała mecz z Portugalią na inaugurację Euro. Drugi mecz od razu o wszystko. Rywalem Malta

Jacek Czaplewski
od 16 lat
To nie tak miało wyglądać. Reprezentacja Polski do lat 19 po bezbarwnym meczu przegrała z Portugalią 0:2 w pierwszym spotkaniu Euro rozgrywanym na Malcie. W czwartek rywalem Biało-Czerwonych będą gospodarze i trzeba bezwzględnie wygrać, żeby pozostać w grze o awans z grupy. Jest się o co bić, skoro dwie najlepsze drużyny od razu zakwalifikują się do półfinału.

Euro U-19. Polska uległa Portugalii

Podopieczni Marcina Brosza nie mieli argumentów w ofensywie. Pierwszy groźny strzał oddali dopiero w 80 minucie. Po celnej próbie piłkę nad poprzeczką przeniósł portugalski bramkarz. To było zdecydowanie za mało na klasowego rywala.

- Mało nas w świetle bramki, w polu karnym - komentował w TVP Sport Rafał Ulatowski. Wcześniej zauważył, że w meczu było tak naprawdę więcej żółtych kartek niż klarownych sytuacji.

Polska zaczęła mecz najgorzej jak się dało. Już w 4 minucie Portugalia objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z bliska trafił Gabriel Bras. W końcówce gry ten obrońca nieszczęśliwie zderzył się głowami z Miłoszem Matysikiem, co przypłacił guzem.

Porażka Polski na początek Euro. Drugi mecz od razu o wszystko?
Porażka Polski na początek Euro. Drugi mecz od razu o wszystko? TVP Sport

Z Maltą będzie nam zdecydowanie łatwiej?

W 60 minucie dobił nas brat Joao Feliksa, Hugo Felix. Nasi obrońcy niestety mu w tym pomogli, kiedy dwaj zawalczyli w jednym momencie o tę samą piłkę, co poskutkowało stratą. Portugalczyk uderzył od lewego słupka, nie dając szans Oliwierowi Zychowi.

O godzinie 21:00 rozpocznie się drugi mecz w grupie A. Malta zagra z Włochami. Z gospodarzami turnieju zmierzymy się w czwartek (6 lipca) o godzinie 21:15. Jest nadzieja na dobry wynik, ponieważ w listopadzie ograliśmy ich 5:1.

U-19 Polska - Portugalia 0:2 (0:1)

Bramki: Gabriel Bras 4', Hugo Felix 60'
Żółte kartki: Drapiński, Kozubal - da Rocha, Gustavo Sa, Nuno Felix
Mecz odbył się na stadionie Hibernians Ground (Paola) - na Malcie

Polska: Zych - Bugaj (69' Biniek), Matyjewicz, Matysik, Drapiński (80' Smoliński), Lewicki (69' Brzozowski) - Kowalczyk (58' Strzałek), Kozubal (59' Kaczmarski), Urbański - Majchrzak, Pieńko.

REPREZENTACJA w GOL24

Nowy kompleks sportowy ma zostać oddany do użytku w 2024 roku,Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Katowice: nowy stadion od środka. Zobaczcie, jak dziś wy...