Reprezentanci Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate z dwoma tytułami mistrza Polski. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate rywalizowali w Bartoszycach (województwo warmińsko-mazurskie), gdzie zorganizowano 38. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów. W turnieju wzięło łącznie 204 zawodników z aż 60 klubów z całej Polski.

38. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów

Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowała trójka zawodników - Bartosz Korczak, Kacper Jarecki oraz Kacper Soboń, z których dwójka wywalczyła tytuł Mistrza Polski.

Bartosz Korczak startował w kategorii ciężkiej młodzieżowców (18-21 lat). W pierwszej walce miał wolny los. Drugą walkę stoczył z zawodnikiem z utytułowanego klubu z Wrocławia, pokonując swojego przeciwnika przez Ippon. Walkę finałową również zakończył przed czasem i w bardzo dobrym stylu sięgnął po mistrzostwo Polski.

Kacper Jarecki w walce o tytuł w kategorii Junior -65 kg musiał stoczyć trzy walki. W pierwszej walce pokonał przeciwnika przez Ippon (kopnięcie na udo). Następne dwie walki zwyciężył decyzją sędziów.

Kacper Soboń decyzją sędziów przegrał pierwszą walkę, jednakże należy zaznaczyć, że trafił na mocnego przeciwnika – zwycięzcę turnieju w swojej kategorii oraz Mistrza Europy 2023.

Jak podkreśla Dawid Kiper, prezes Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate, wyjazd i start tarnobrzeskich zawodników w zawodach, był możliwy dzięki finansowemu wsparciu prezydenta Tarnobrzega.