Reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza tuż za podium w mistrzostwach Europy

/ARKA/
Stanisław Łańcucki zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw Europy weteranów. Arkadiusz Kielar
Reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza, Stanisław Łańcucki, zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Weteranów w tureckim Izmirze.

Nasz 56-letni lekkoatleta startuje w kategorii wiekowej M-55, czyli biegaczy od 55 do 60 lat, na metę w Izmirze przybiegł z czasem 4.37,45. Złoty medal zdobył Brytyjczyk John Thomson - 4.31,82, srebro Włoch Franco Maffei - 4.36,60, a brąz inny z Polaków, Ryszard Dryps z Leżajska - 4.36,97. Łańcucki, który ma na koncie wiele tytułów mistrza Polski weteranów oraz tytuł mistrza świata i Europy weteranów, we wtorek pobiegnie na swoim koronnym dystansie, 3000 metrów z przeszkodami i jest jednym z faworytów.

Warto dodać, że wychowanek Sparty Stalowa Wola, Adrian Strzałkowski, triumfował w konkursie skoku w dal podczas prestiżowego lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Reprezentujący obecnie MKS Aleksandrów Łódzki lekkoatleta wygrał zawody w stolicy z wynikiem 7,83 m.