Rewelacyjna gra tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg

Piotr SZPAK [email protected]
Li Qian w kapitalny sposób wygrała w niedzielnym meczu dwa pojedynki.
Li Qian w kapitalny sposób wygrała w niedzielnym meczu dwa pojedynki. Marcin Radzimowski
Po trwającym blisko 3,5 godziny rewanżowym meczu Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, stojącym na światowym poziomie, tenisistki stołowe Forbetu po raz drugi pokonały ekipę Władywostoku. W pierwszym meczu było 3:1 dla Forbetu.

FORBET TARNOBRZEG - Dalengosetprojekt Władywostok 3:2.

Wyniki gier: Li Qian - Anna Tikomirowa 3:0 (12:10, 11:7, 12:10), Renata Stribikova - Wiktoria Pawłowicz 0:3 (1:11, 7:11, 5:11), Kinga Stefańska - Weronika Pawłowicz 2:3 (11:7, 13:11, 3:11, 6:11, 8:11), Li Qian - Wiktoria Pawłowicz 3:2 (11:4, 11:4, 15:17, 6:11, 11:9), Renata Stribikova - Anna Tikomirowa 3:0 (14:12, 11:8, 11:9).

To był mecz, który w pamięci kibiców pozostanie na długo. Było w nim wszystko, co potrzebne do ekstra widowiska.

UDANY POCZĄTEK

W pierwszej grze Li Qian zmierzyła się z aktualną mistrzynią Rosji Anną Tikomirową. Pojedynek, co prawda trwał tylko trzy setowy jednak był bardzo zacięty. Na nasze szczęście więcej zimnej krwi i opanowania w końcówkach partii wykazała "Mała", która w pierwszym secie prowadząc 7:5, straciła pięć punktów z rzędu i jej sytuacja wydawała się beznadziejna. Jednak wytrzymała psychicznie i obroniła trzy setbole, a potem zwyciężyła 12:10.

W drugim secie nasza zawodniczka zagrała już pewniej i spokojnie zwyciężyła. Nerwowo było ponownie w trzeciej odsłonie gry, kiedy to rozluźniona Li Qian prowadząc 9:4 pozwoliła Rosjance doprowadzić do remisu 10:10. Jednak w tym momencie nasza zawodniczka wygrała dwie kolejne piłki i tym samym zapisała pierwszy punkt po stronie gospodyń. W drugiej grze Renata Stribikova rozczarowała gładko przegrywając w Wiktorią Pawłowicz.

PALCE LIZAĆ...

W kolejnej grze do stołu podeszły Kinga Stefańska i druga z sióstr Pawłowicz, Weronika. Pierwszego seta wygrała tarnobrzeżanka i do awansu brakowało jeszcze jednej wygranej partii. Kolejny set był bardzo emocjonujący. Stefańska prowadziła już 10:7, jednak rywalka zdołała doprowadzić do remisu i tym samym walki na przewagi, w której ku uciesze kibiców Kinga wygrała 13:11 zapewniając naszej drużynie awans. Ostatecznie w całej grze górą okazała się Pawłowicz, jednak było to bez znaczenia. Kapitan naszej drużyny w kolejnych setach, co prawda przegrała, ale za to grała bardzo widowiskowo, co mogło podobać się kibicom. W czwartej grze po zaciętym pojedynku trwającym pięć setów Li Qian zdołała wygrać z Wiktorią Pawłowicz 3:2, a pojedynek był z gatunku tych "Palce lizać". Natomiast w ostatniej grze wieczoru do stołu podeszły Stribikova i Tikomirowa, nasza zawodniczka rozprawiła się w trzech setach z mistrzynią Rosji i tym samym przypieczętowała zwycięstwo.

W półfinale tarnobrzeżanki zmierzą się z Niemieckim TTC Berlin Eastside e.V., który w ćwierćfinale wyeliminował Austriacki SVS STROCK Niederosterreich.