Rewelacyjny wstęp badmintonistów z Nowej Dęby w Łodzi

/PISZ/
Triumfatorzy turnieju w Łodzi, czołowi młodzicy młodsi Polski, od lewej: Natalia Róg, Beata Mycek, Rafał Lejko oraz drugi trener nowodębskich badmintonistów Stali Nowa Dęba  Mateusz Czachor.
Triumfatorzy turnieju w Łodzi, czołowi młodzicy młodsi Polski, od lewej: Natalia Róg, Beata Mycek, Rafał Lejko oraz drugi trener nowodębskich badmintonistów Stali Nowa Dęba Mateusz Czachor. Archiwum klubowe
Trwa doskonała passa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba. Tym razem znakomicie spisali się oni na Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych w badmintonie, który rozegrany został w Łodzi.

Nowodębianie, podopieczni trenera Mateusza Czachora trzykrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców. Najlepszą zawodniczką łódzkich zmagań została utalentowana Natalia Róg, która najpierw wspólnie z Idą Wiśniewską z Żyrardowa wygrały grę podwójną dziewcząt, pokonując w finale parę numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej Agnieszkę Forytę i Hannę Szymańską z STB Energia Lubliniec 2:1 (21:16, 19:21, 21:18). Następnie Natalia w doskonałym stylu wygrała grę pojedynczą dziewcząt, pokonując w finale zawodniczkę rozstawioną w tych zawodach z numerem jeden Hannę Szymańską (STB Energia Lubliniec) 2:0 (21:16, 22:20). W grze mieszanej triumfował miks Stali Nowa Dęba Rafał Lejko/Beata Mycek. W singlu chłopców Rafał Lejko uplasował się na miejscu siódmym.

W chwili obecnej cała trójka nowodębskich młodych badmintonistów, to ścisła krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej w Polsce.